BIST 1.431
DOLAR 8,62
EURO 10,35
ALTIN 504,45
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

Altan Tan'dan bomba itiraf! Talimat aldık

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan Güneydoğu'da kazılan hendekler için bomba itiraflar geldi. Tan hendek siyasetinde talimat aldıklarını söyledi.

Abone ol

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP'li bazı vekillerin de bölgeye giderek destek verdiği 2015 yılındaki "hendek" terörünün, gelen talimatla başlatıldığını açıkladı.

PKK terör örgütünün öncülüğünde devreye sokulan ve Güneydoğu Bölgesi'ne büyük zarar veren "hendek" siyasetine ilişkin itiraflarda bulunan HDP'li Tan, "Bu dünya savaşında Kürt siyasetine fedai rolü vermek istediler. Hendekler kazın, iç savaş çıkarın; buradan size bir ekmek çıkar, hesabıydı. Kürt halkı o süreçte barışın parçası oldu. Bu olaylara destek vermedi” dedi.

BARIŞIN PARÇASI OLMALI

"Peyamakurd" adlı haber sitesine açıklamalarda bulunan Tan, HDP ve PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’yu yaşanmaz hale getiren hendek terörünün, bir yerlerden gelen talimatla başlatıldığını söyledi. Talimatın nereden geldiği konusuna açıklık getirmeyen Tan, şöyle konuştu;

KÜRTLER BARIŞIN PARÇASI OLMALI

“Şimdi Kürtler ne yapacak? Ortadoğu’daki kaosun çatışmanın bir parçası mı olacak, yoksa Ortadoğu’nun barışının mı bir parçası olacak? Ben bir Kürt, Ortadoğulu bir Sünni olarak, Müslümanların da, Kürtlerin de barışın bir parçası olmalarını istiyorum. Bizler kaosun bir parçası olamayız.

HENDEK SİYASETİNE KARŞI ÇIKTIM

Mesela ben Türkiye’deki bu hendek olaylarına da karşı çıktım. Çünkü Kürt siyasetine, bu dünya savaşındaki, ‘Bir grup fedai’ rolü vermek istediler. Hendekler kazın, iç savaş çıkarın; buradan size bir ekmek çıkar, hesabıydı. Bunun yanlış olduğunu söyledim. Kürt halkı da o dönemde barışın parçası oldu. Bu olaylara destek vermedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Donald Trump'tan Erdoğan'a Katar telefonu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Fatih Altaylı ifade verdi işte nedeni!
4 günlük bebeğinin bezini değiştirince hayatı kabusa döndü!
Erdoğan'dan yeni bedelli askerlik açıklaması
Bahçeli'nin gündeme damga vuracak açıklamaları
Ogün Samast'ın o pozu! Gözler Fatih Portakal'a çevrildi
FETÖ'nün 30 yıllık evlilik kataloğu ortaya çıktı şok detaylar
Süleyman Soylu'ya suikast yapacaktı Kadıköy'de öldürüldü!
Bayram tatili kaç gün 9 gün umudu
Yorumlar 16 yorum