BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,00
ALTIN 477,03
HABER /  DÜNYA

Alman ordusuna imamlar alınacak!

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Alman ordusundaki Müslüman askerler için imam istihdam edilmesi konusuna açık olduğunu belirtti.

Abone ol

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, orduda görevlendirilmek üzere imam alacaklarını, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Alman Haber Ajansı DPA'ya Alman ordusunda imamların görevlendirilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan von der Leyen, "Alman ordusunda bu konuya ihtiyacın ne kadar olduğunu ve alternatiflerin neler olabileceğini araştırıyoruz" dedi.

Von der Leyen, Müslümanların Alman ordusunda farklı mevkilerde bulunduklarını ve çalıştıklarını dile getirerek, imam istihdamının lojistik bir sorun olduğunu dile getirdi.

Yabancı kökenli Alman askerlerinin sığınmacı krizinde önemli bir rol oynadığını vurgulayan Savunma Bakanı von der Leyen, genç Alman askerlerinin sığınmacılarla iletişimi sağlamak için "mükemmel bir şekilde tercümanlık ettiklerini" kaydetti. Von der Leyen, "Çünkü Arapçayı akıcı bir şekilde konuşabiliyorlar. Bu da çeşitliliğin ne kadar iyi olduğunun göstergesi" değerlendirmesinde bulundu.

Askerlerin dini inançlarını yerine getirebilmeleri için Katolik ve Evangelist psikoposlar ve papazlar bulunuyor.

Alman ordusundaki Müslüman askerlerin sayısı, orduya alımda dini inancın beyanı zorunlu olmadığı için tam olarak bilinmiyor. Ancak, yaklaşık 177 bin askerin bulunduğu Alman ordusunda bin 600 Müslüman asker olduğu tahmin ediliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Işık HDP'nin üzerini çizdi!
Arap ülkesinden Erdoğan'a çirkin iftira
Kırcı'dan Abdullah Çatlı açıklaması
TGB'den Obama protestosu
Çeyrek altın fiyatına satılan şifa!
Kızıl geyik görüntülendi
HDP'li Önder'den Kırıkkanat'a cevap!
Aldatıldığını öğrendi ortalığı kana buladı
6 bin polis adayı alınacak!
20 yıldır ormanda yaşıyor
Yorumlar 2 yorum