BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

TGB'den Obama protestosu

TGB üyesi bir grup, G20 Zirvesi için Türkiye'ye gelecek olan ABD Başkanı Barack Obama'yı protesto amacıyla, ABD İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı.

Abone ol

Antalya'da 15-16 Kasım'da gerçekleştirelecek G20 Zirvesi için Türkiye'ye gelecek olan ABD Başkanı Barack Obama'yı protesto etmek isteyen TGB üyesi bir grup, öğle saatlerinde İstinye'deki ABD İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir araya geldi. 
 Yanlarında getirdikleri Obama'yı 'Sam Amca' olarak gösteren maketi konsolosluk binası kapısına bırakmak isteyen grup, polis engeliyle karşılaştı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis gruba, maketi kendilerine teslim etmeleri şartıyla sadece basın açıklaması yapabileceklerini söyledi. 

Bunun üzerine maketi polise veren grup, " Dünyanın En Büyük Teröristine Meydan Okuyoruz" yazılı pankart açarak "Yankee Go Home" ve "Titre Obama Türk Gençliği Geliyor" şeklinde sloganlar attı. Grup adına basın açıklamasını okuyan TGB İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan, şunları söyledi: "Dünyanın dört bir köşesinde, Vietnam'da, Küba'da, Afganistan'da, Irak'ta ve Suriye'de ve daha birçok yerde katliamlar gerçekleştiren ABD'nin Başkanı Barack Obama, G20 Zirvesi nedeniyle Türkiye'ye geliyor. Mazlum milletlere savaş açan ve gittiği her toprağa beraberinde gözyaşı götüren Obama'yı dünyanın en büyük teröristi, ilan ediyoruz ve meydan okuyoruz. Bu zamana kadar milyonlarca insanın kanına giren ve bugün birliğimizi tehdit eden ABD'yi çok iyi tanıyoruz. 2003'de, Süleymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirip, sorgulamaya götüren ABD, bugün açık açık Suriye ve Türkiye'deki bölücü terör örgütlerine destek vermektedir. Sözde demokrasinin insan haklarının bekçiliğini yapan ABD, birliğimizi ve kardeşliğimizi ortadan kaldırmaya çalışmaktadır." Basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Nusaybin'de teröristler bomba patlattı!
Çeyrek altın fiyatına satılan şifa!
HDP'li Önder'den Kırıkkanat'a cevap!
Aldatıldığını öğrendi ortalığı kana buladı
20 yıldır ormanda yaşıyor
Diyarbakır kaçakçılığa büyük darbe
İngiliz uçağıyla ilgili korkunç iddia!
Reklam aşkı sorusuna cevap verdi
Deniz Akkaya'dan takipçisine ayıp!
Fındık fiyatları öyle yükseldi ki şaşırttı!
Yorumlar