BIST 1.527
DOLAR 7,30
EURO 8,78
ALTIN 402,68

Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki ismini Türkiye kamuoyu 17 yaşında barlarda sahneye çıkması ile duydu. Reşit olmadan gece hayatının içine atılması sebebiyle eleştiri konusu olan Aleyna Tilki, bu 'kötü' reklamı avantaja çevirdi ve adını zirveye kazıdı. Peki kimdir Aleyna Tilki aslen nereli, anne ve babası neden boşandı? İşte Aleyna Tilki'nin biyografisi: Aleyna Tilki kaç yaşında nereli? : 2000 yılında dünyaya gelen Aleyna Tilki baba tarafından Konyalı, anne tarafından Trabzonlu. Lisedeyken sahneye çıkmaya...

Aleyna Tilki ismini Türkiye kamuoyu 17 yaşında barlarda sahneye çıkması ile duydu. Reşit olmadan gece hayatının içine atılması sebebiyle eleştiri konusu olan Aleyna Tilki, bu 'kötü' reklamı avantaja çevirdi ve adını zirveye kazıdı. Peki kimdir Aleyna Tilki aslen nereli, anne ve babası neden boşandı? İşte Aleyna Tilki'nin biyografisi:

Aleyna Tilki kaç yaşında nereli? : 2000 yılında dünyaya gelen Aleyna Tilki baba tarafından Konyalı, anne tarafından Trabzonlu. Lisedeyken sahneye çıkmaya başlayan Aleyna Tilki, 1,65 boyunda ve 48 kiloda.

Nasıl ünlü oldu? : Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları'nı söyleyerek hafızalara kazınan Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler oldu. Aleyna Tilki'yi tanınır hale getiren sesi ve müziğinden çok hakkındaki tartışmalar oldu. 17 yaşında sahneye çıkması sebebiyle ailesine ağır ithamlar ve eleştiriler yöneltildi.

Aleyna Tilki'nin annesi kimdir?
Aleyna Tilki'nin küçük yaşta sahneye çıkmasının sebebi annesinin onu teşvik etmesiydi. Tilki'nin annesi Havva Öztel o dönem bir okulda bir müdür yardımcılığı yapıyordu. Kızının şöhret olması ile birlikte hayatı değişen Havva Öztel kendine bir kız öğrenci yurdu açtı ve onu işletiyor.

Aleyna Tilki'nin babası kimdir?

Aleyna Tilki'nin babasının ismi Mehmet Tilki'dir. Aslen Konyalı olan Mehmet Tilki eşi Havva Öztel'den 2017 Ocak ayında boşandı. Mehmet Tilki kamuoyu gündemine kredi borçları ile Ekim 2018'de geldi.