BIST 1.121
DOLAR 7,79
EURO 9,10
ALTIN 470,67
HABER /  GÜNCEL

AKUT Güvendeyim uygulaması nereden indirilir AKUT Güvendeyim nedir?

Depremin ardından sosyal medyada 'AKUT Güvendeyim' uygulaması gündeme geldi. Kullanıcılar bu uygulama hakkında konuşuyor. Peki AKUT Güvendeyim uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

Abone ol

Son depremlerin ardından vatandaşlar, AKUT Güvendeyim uygulaması nedir araştırması yapmaya başladı. AKUT Güvendeyim yakınlarınızın telefonuna tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair kısa mesaj (SMS) ileten bir uygulama.

AKUT GÜVENDEYİM UYGULAMASI NEDİR?

AKUT Güvendeyim, yakınlarınızın telefonuna tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair kısa mesaj (SMS) ileten bir uygulama.

AKUT GÜVENDEYİM NASIL KULLANILIYOR?

AKUT Güvendeyim uygulaması, iPhone ve Android telefonlar için mevcut. App Store veya Google Play Store'dan AKUT Güvendeyim ismini aratıp, uygulamayı telefonunuza indirin ve yükleyin.

Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak ayarlar kısmına girmeniz ve en az 1 kişinin telefon numarasını kaydetmeniz gerekiyor.

Numarayı kaydettikten sonra 'Güvendeyim' butonu aktif hale geliyor. Deprem, yangın ya da farklı bir acil durumda butona bastığınız takdirde eklenen telefon numarasına tahmini konum ve güvende olduğunuza dair kısa mesaj yollanıyor.

Güvendeyim uygulamasını indirmek ve numaraları eklemek dışında internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Güvende olduğunuza dair mesajın gidebilmesi için kısa mesaj yani SMS hakkınızın olması gerekiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
AKUT güvendeyim uygulaması nedir nasıl kullanılır?
Pervin Buldan: Acıların dili dini ırkı yoktur
Deprem neden olur deprem sebebleri yer kabuğu kırılması ne demek?
RTÜK depreme ilişkin provokatif yayınlar için inceleme başlattı
Afet duaları hangisi deprem anında okunacak dua var mı?
29 Ekim tatil mi 2020 hangi güne denk geliyor?
Yorumlar