BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Akşener: Uyarmıştım Erdoğan 2010'dan beri biliyor!

İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı televizyon programında FETÖ'yle ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Akşener, '2010'da hepsini uyardım, 15 Temmuz'un yolunu açan 2010'daki referandumdur' dedi.

Abone ol

24 Haziran seçimlerine az bir süre kala İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

Programda birçok soruya yanıt veren Akşener, '2010'da hepsini uyardım, 15 Temmuz'un yolunu açan 2010'daki referandumdur' dedi. İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Merak Akşener’in, açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

2. TURA KALIRSANIZ NE YAPARSINIZ: “Çok da iyi olacak bu seçim döneminde Sayın Erdoğan süreli tekrar ediyor. Süper baskın seçim yaptılar. Her şey iyi ise neden seçim yapıldı her şey kötüyse neden ona oy versinler.En hazırlıklı en uzun süredir çalışan bir genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Ekonomi konusunda bazı arkadaşları bir araya getirdik ve Ülke bu sarmaldan çıkar mı diye araştırdık. 16 yılda iktidar neler yapmış iddia ediyorum hiçbir siyasi parti tek tek çalışmadı. Sizin yaş grubundan biraz daha genç arkadaşlardan oluşan hem Türkiye'de hem yurt dışında önemli görevlerde buluşan bir rüya takımı gibi arkadaşlarımız var. Sayın Erdoğan seçildiği dönem kendi gençti ve yaşıtlarını taşıdı. Onlar artık hem ruhen hem bedenen orta yaşı geçti”

BAŞKAN YARDIMCILARI KİM OLACAK: “Ben İYİ Parti'nin Genel Başkanıyım, Kılıçdaroğlu CHP'nin, Karamollaoğlu Saadet'in Genel Başkanı. 2. Tura kaldıktan sonra liderlerle bir araya gelip başkan yardımcıları için fikirlerini alacağım. Bakanlar kurulu için de geçerli bu. Biz bir ittifak kurduk onların görüşlerini görmezden gelemeyiz.

ONLARI DA UYARMIŞTIM: “Bizim partimizin teröre karşı net bir duruşu var. Partimiz 2 aylıktı terör uzmanları ve ilahiyatçılardan oluşan bir grup kurdum ve bir yol haritası çıkardık. Bunlarla nasıl mücadele ederiz diye o zaman hükümeti de uyardık düzgün mücadele edilmiyor diye. Onlar bana “FETÖ” diyor ben onlara “Şerefsiz” diyorum. 2 senedir öyle geziyorlar. FETÖ'den kaçak damatlar var. Pensilvanya'ya yüz süren herkes AKP'den milletvekili adayı. Bu nasıl bir mücadeledir. Ben terör örgütleri ile mücadeleye gayri ciddi buluyorum. Sayın Erdoğan'ında bugünkü şartlarda acıyorum. Bu kadar saçma sapan insanı etrafına toplamış. Bir Başbakan bir isnatta bulundu. Nasıl bir başbakan bir şey söylerde arkasında durmaz. Sayın Erdoğan bu konuda bir şey diyemiyor. Çünkü beni biliyor. 2010 referandumunda ben çok sert ‘Hayır'a çalıştım. Onları da uyarmıştım. Turgut Altınok'un kızı Ayça'da partimize katıldı. Çok güzel oldu. Satın Turgut Bey de efsane belediye başkanlarındandır.”

YALANDAN İFTİRADAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAZ OLDULAR: Biz her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacağız sanayiye. 5 yıl içinde tarımı destekleyecek yem, mazot ve benzeri konularda çiftçimizi destekleyeceğiz.Müthiş bir israf var. Bununla ilgili devletin bütün kurumlarını inceleyeceğim. Başbakan çıktı TİKA'yı kapatacağımı bunun için talimat aldığımı söyledi. Yalandan iftiradan başka bir şey yapmaz oldular. Nedir bu diye TİKA'ya bir baktık. 6,5 milyar dolar bu kuruma giren bir para var bizim vergilerden toplamda 8 milyar dolar yıllık harcama yapılmış. Ne yapılmış bu kurum üzerinden para yurt dışına aktarılmış Sayıştay gözleminden uzak. Bir yere okul yapılmış nasıl yapılmış, kaça yapılmış bir bilgi yok? Mali'nin meclisini yapmışlar. Sudan'ın bilmem ne adasını tamir ediyorlar. Türkiye'de Osmanlı'dan kalma eserler çürüyor sözde “ecdat ecdat” diye geziyorlar.”

CUMHURBAŞKANI SEÇİLİRSEM İNSANLAR RAHAT BİR NEFES ALACAK: Önce insanlar rahat bir nefes alacak ve huzur gelecek. Şu an Türkiye bekar evi gibi darmaduman. Bu evi derleyip düzenleyeceğiz. Benim kafamdaki cumhurbaşkanı az konuşan, sabreden, vatandaşın derdini anlayabilen bir karakter. Türkiye'yi bir bayram sofrasına oturtmayı benimseyen bir cumhurbaşkanı olacağım.Seçildiğimde hemen OHAL kalkacak ve şeker fabrikalarının satışları durdurulacak. Devletin kurumları elden geçirilecek. Kuleli ve Işıklar askeri okulları açılacak. GATA eski haline getirilecek.