BIST 1.088
DOLAR 7,37
EURO 8,72
ALTIN 462,22
HABER /  GÜNCEL

AKOM'dan İstanbul için hava durumu ve kar uyarısı

İSTANBUL'da beklenen kar yağışı için AKOM hazırlık yaptı. Hava durumu raporuna göre kar yağışı iş çıkışında başlıyor. Önce sulu kar ardından da yoğun yağış bekleniyor.

Abone ol

İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinden uyarı geldi. Son hava durumu tahminine göre kar yağışı akşam saatlerinde etkili olmaya başlayacak. İBB'nin 27 biriminin görevlilerinden oluşan ekip, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) kriz masası kurdu. Kar yağışının başlamasıyla, belediyenin 7 bin personeli, bin 347 araç ve iş makinesiyle 9 bölgede 3 vardiya halinde görev yapacak.

Yol Bakım Daire Başkanlığı Kışla Mücadele Ekipleri, saat 15.00'ten itibaren güzergahlarında konuşlanacak, çalışmalar AKOM'dan yönetilecek.

Belediye görevlileri, ana arterlere, kavşaklara ve metrobüs duraklarına da tuz poşetleri bıraktı. İlçe belediyelerine de gerekli uyarılar yapılarak hibe tuz verildi.

İstanbul saatlik hava durumu kar ne zaman başlayacak?

Kent içinde oluşabilecek buzlanmaları 3 saat önceden haber veren acil uyarı sistemi de 43 noktada devreye alındı. Bu arada, çeşitli nedenlerle yaşamını sokakta sürdüren 516 erkek Zeytinburnu Spor Kompleksinde, 31 kadın Kağışdağı Darülaceze'de misafir ediliyor. 

Zorlu kış koşullarında sokak hayvanlarını da unutmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, belirli noktalara mama bıraktı. İhtiyaç halinde, veterinerler tarafından sokak hayvanlarına sağlık hizmeti de verilecek.

Vatandaşlar, kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durum için İstanbul Büyükşehir Belediyesinin "0552 153 00 34" WhatsApp ihbar hattını arayabilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gişeler ne zaman kalkacak?
CHP'nin anketçisi isyan etti HDP kampanya yapmasın!
O araçlar trafikten men edilecek!
Şehit cenazesindeki ilginç olayın sırrı çözüldü
Rıdvan Dilmen oy rengini açıkladı twitter karıştı
Oruç Reis'e saldırı mı oldu? Erdoğan'ın o sözleri merak konusu oldu
Yorumlar