BIST 11.065
DOLAR 33,01
EURO 36,10
ALTIN 2.574,95
HABER /  GÜNCEL

Akademisyenlerin bildirisine karşı Erdoğan Kandil'i gösterdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet'te saldırının olduğu yerde 10 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı ve Güneydoğu'daki terör için bildiri yayınlayan akademisyenler hakkında konuştu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet'te saldırının olduğu yerde son dakika açıklamalarda bulundu. Ülkenin gündemine oturan 1128 akademisyenlerin bildirisine Erdoğan'dan çok sert açıklamalar geldi.

1128 akademisyenin imzaladığı "Bu Suça Ortak Olmayacağız" bildirisine karşı Erdoğan, şunları söyledi:

"Bütün bu olaylar karşısında kapkara bir bildiri yayınlayıp o katliamların altına imza koyan akademisyenleri tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum. Milletimizin kimi kim olduğunu daha iyi anlayacağını düşünüyorum. Bunlar zalimdir, bunlar alçaktır. Zalimle birlikte olanlar zalimdir, onlarda katliama imza attıkları için katliamcılardır. Çınar'da babası ile şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde'yi bu kapkaranlık akademisyenler ne yapacaklar? Ve bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarunu anayasamıza ters hareketlerle ilgili göreve davet ettim. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda yapsınlar, yapamıyorlarsa dağa çıksınlar, hendek katsınlar. Milletimizin bize ne görev verdiğini çok iyi biliyorum."

"DAEŞ, TÜRKİYE'DE 10 EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİ"

"Türkiye olarak bizimde bunu tabi kabul etmemiz mümkün olmayacağı gibi Türkiye'de böyle bir teröre müsade etmemiz mümkün değil. Güneydoğu anadolu başta olmak üzere yapmış olduğumuz bu temizlik harekatı sıradan bir harekat değildir." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör eylemleri ve yapılan operasyonlar hakkında şu şekilde konuştu:

Irak ve Suriye'den gelecek tehditlere karşı koalisyon güçleriyle birlikte harekat vardır. DAEŞ'in hazemediğini görüyor. Burada birinci eylemleri değil, DAEŞ'in 10 tane eylemi oldu ülkemizde. Bu harekatlarda misafir konumunda olan 10 Alman vatandaşı hayatını kaybetti, yaralı olanlar tedavi altında. Bazılarını memleketlerine yolladık. Biz tabiki bu hadiseyi tüm incelikleriyle inceledik. Dünde üst düzey daraltılmış görüşme yaparak olayın kronolojik durumuna gerek Başbakanımız gerek Genelkurmay Başkanımız ile birlikte bir değerlendirme yaptık. Bundan sonraki adımları da değerlendirdik. Hassasiyetimiz aynı kararlılıkta devam edecektir. Tarih medeniyet kokan adeta barış meydanı olan Sultanahmet'te, böyle bir bölgede insanların ölmüş olmasından dolayı gerek Almanya vatandaşları gerek Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile acımızı paylaştık. Acımızı paylaşan diğer ülkelere teşekkür ediyorum. Bizim terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir, herkesin bilmesini istiyorum.