BIST 9.179
DOLAR 31,29
EURO 33,81
ALTIN 2.037,02
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Partili Aydın'dan HDP'ye tepki!

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, HDP'nin Diyanet'i kaldıracağız vaadini hatırlattı, milletin inancından elinizi çekin çağrısı yaptı.

Abone ol
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, seçim siyaseti yapanların milletin inancından elini çekmesini istedi. 
 
Aydın, partisinin Sincik ilçesindeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Sincik halkının Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüzde 95.7'lik oy oranıyla destek verdiğini ve Türkiye'de birinci sırada yer aldığını anımsattı.
 
Sincik halkının görevini yerine getirdiğini ve hizmet etme sırasının kendilerine geldiğini ifade eden Aydın, "Siz, bizi  sürekli onurlandırdınız. Şimdi sıra  bizimdir. Bizlerin tek gayesi size hizmet etmektir. Halka  hizmetkar olmaya geldik bu yolda kimse bizi döndüremez" dedi.
 
Kendisi dahil hiçbir AK Partilinin makam ve mevkilere aldanmayacağını, partilerinin bir dava partisi belirten Aydın, kendileri için en büyük şerefin halka hizmet olduğunu kaydetti.
 
Eskiden İmam Hatipli başbakana tahammülü olmayan bir zihniyetin bulunduğunu, bu zihniyetin üniversitelerde başörtüsü zulmü uyguladığını vurgulayan Aydın, şöyle konuştu:
 
"İnançlı kesimlerin önüne engeller konularak eğitim hakları gasp edildi. Merve Kavakçı'nın linç olayı asla unutulmamalı. AK Parti iktidarı öncesinde  Kuran kursları kapatıldı, sekizinci sınıfa kadar Kuran eğitimi yasaktı. Dinimiz, dilimizle alay ettiler fakat halk onların bu zorba saltanatını yerle bir etti. 28 Şubat'ı bize  yaşattılar, değerli halkım sakın bunları unutmayınız. Burada seçim siyaseti yapanların ağababaları yaptıkları açıklamalarda Diyanet İşleri Başkanlığı'nı  kaldıracağını, din dersini kaldıracağını söylüyorlar. Elinizi çekiniz bu milletin inancından"