BIST 2.554
DOLAR 16,88
EURO 17,83
ALTIN 992,10
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Partili Albayrak'tan vaat açıklaması!

AK Parti Milletvekili Berat Albayrak, seçim vaatleriyle ilgili parti kurmaylarının gerekli çalışmayı yaptığını ve belli bir matematiği olduğunu ve tüm vaatlerin yerine getirileceğini söyledi.

Abone ol

AK Parti Milletvekili Berat Albayrak, AK Parti'nin seçim vaatleri konusunda milletin rahat olmasını, 200 günlük plan dahilinde gereken düzenlemelerin yapılacağını söyledi. Çözüm süreci konusunda da net konuşan Albayrak, terörle mücadele konusunda geri adım atılmayacağını ifade etti.

Berat Albayrak, AK Parti'nin çok konuşulan seçim vaatleriyle ilgili konuştu.
A Haber'de katıldığı canlı yayında vaatlerin bir matematiği olduğunu ifade eden Albayrak, tüm bu süreçler üzerinde çalışıldığını söyleyerek şöyle konuştu;

"Türkiye'de kamplaşmaya yönelik, ırkçılığa yönelik söylemin değil kucaklayıcı söylemin güçlendiği bir resim ortaya koydu. Her partinin Türkiye Partisi olmak, herkesi kucaklamayla ilgili çok net bir resim ortaya çıktı. Çözüm sürecine gelirsek,

Bazı kalemlerden kısıp bazı kalemlerden artırılıp bütçe dengesiyle bu çözülecek

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sistematik anlamda Cumhurbaşkanlığı makamı olarak, hem hükümetimiz olarak hem Başbakanımız, Genel Başkanımız olarak söylemimiz çok net. Bunun ötesi yok. Bu kararlığın devamı noktasında. Bu süreçte aynı delikten iki defa geçilmez. Bir damla gözyaşı, bir damla kan akmasın diye Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük riskleri alarak bu siyasi hareket çok büyük bir proje başlattı. Bütün bedelleri ödemek koşuluyla bir noktaya kadar getirdi. Bunu kim suistimal etti. İşte son üç, beş ayda yaşanan süreç. Bunun siyasi bedelini, siyaseten rant elde etmeye çalışan kesime halkımız çok ağır bir cevap verdi.

"MÜCADELEDE GERİ ADIM YOK"

Terörün kökünü kazıyacak bir icraat süreciyle, silahlara gömülmesi, çimento dökülmesi konusunda zerre kararlılık noktasında geri adım atmayacağız. Çözüm sürecinde gelinen nokta 2 yıldır buydu. Örgütün lideri 2, 3 Nevruz'da hangi açıklamayı yapıyor? Silahları bırakın diyor. Bunun üzerinde beslenip Türkiye'yi karıştırmaya yönelik bir planı varsa, bu ülkenin demir yumruğu ülkeyi bölmeye çalışanların kafasına iner. Vatandaşlarımız rahat olsun. 

AK PARTİ VAATLERİ

Belirsizlik ortamı ortadan kalktı. 12, 13 yıldır uyguladığımız bir plan var, reçete var, program var. Bugün itibarıyla bence bunun basit ayağı vaatler kısmı. Halkımız rahat olsun. Hem ikramiyeler açısından, hem müteşebbislerin önünün açılması açısından hem asgari ücret, hem emekliler... 200 günlük, plan detaylı kurmay arkadaşlar çalışıyor. Bütün bu süreçlerle müdahiliz. Herkesin bir ekip ruhuyla çalıştığı bir sinerji var. Bazı kalemlerden kısıp bazı kalemlerden artırılıp bütçe dengesiyle bu çözülecek. Toplumsal katkı olarak, harç olarak, gelir, gider olarak finansal fon noktasında bunları karşılayacaksınız. Kolay tarafı bu, zor tarafı değil.

"CAN ALICI NOKTA EKONOMİK MODEL"

Asıl can alıcı nokta. Türkiye'nin, bundan sonraki süreçte bir ekonomik model. Türkiye dünyayla entegre bir ülke. Türkiye, iş tutuş şekliyle, geliştirdiği enstrüman altyapısıyla, özellikle özel sektör, KOBİ'ler, ihracatçı, üretici özelinde Türkiye'nin tekrardan reel sektörü mevcut yaşanabilecek bir küresel fırtına, önümüzdeki dönemde yaşanabilecek bu tip süreçlere ne kadar hazırız. Bürokratik olarak, bağımsız kurullar olarak. Ne kadar sıkı tedbirler, birlik beraberlik içinde alacağız."

ÖNCEKİ HABERLER
Atatürk Havalimanı'nda IŞİD alarmı
Atatürk Havalimanı'nda IŞİD alarmı
Başbakan'dan AB'ye mektuplu yanıt
Başbakan'dan AB'ye mektuplu yanıt
Akın İpek'ten Twitter'da flaş açıklamalar!
Akın İpek'ten Twitter'da flaş açıklamalar!
Putin'den Almanya'ya rest! İmzayı attı!
Putin'den Almanya'ya rest! İmzayı attı!
Cizre JİTEM davasında tüm sanıklara beraat!
Cizre JİTEM davasında tüm sanıklara beraat!
Kurtulmuş: 12 Eylül rejimini çöpe atacağız!
Kurtulmuş: 12 Eylül rejimini çöpe atacağız!
Ankara'dan Irak Kürtlerine 'barışın' mesajı!
Ankara'dan Irak Kürtlerine 'barışın' mesajı!
'Hayvansever' Vali yalak açılışı yaptı!
'Hayvansever' Vali yalak açılışı yaptı!
KKTC'deki camilerde ezan yasaklandı mı?
KKTC'deki camilerde ezan yasaklandı mı?
İdman TV - AZ TV Ajax Fenerbahçe maçı şifresiz frekansları
İdman TV - AZ TV Ajax Fenerbahçe maçı şifresiz frekansları