BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

AK Parti’den milletvekillerine uyarı grup toplantılarında yer tutmayın!

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı grup toplantılarında yer kapma yarışı yapılması ve kapı önünde uzun kuyrukların oluşması partiyi harekete geçirdi. Parti vekilleri toplantıya zamanında gelmeleri konusunda uyardı.

Abone ol

AK Parti yönetimi, milletvekillerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı grup toplantılarına zamanında gelmeleri, yer tutmak için de önceden sekreter veya danışmanlarını göndermemeleri konusunda uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yaptığı AK Parti grup toplantıları büyük ilgi görüyor. Milletvekilleri ve bakanlar da grup toplantılarında ayakta kalmamak ve ön sıralarda oturmak istiyor. Bu nedenle her hafta milletvekillerinin, bakanların danışmanları, AK Parti grubunun toplandığı TBMM Senato Salonu’na erkenden gelerek önceden yer tutuyor.

AK Parti’yi harekete geçirdi

Yer tutma sırasında zaman zaman danışmanlar arasında tartışmalar da yaşanıyor. Grup toplantısından saatler önce toplantı salonunun kapısında milletvekillerine yer tutmak isteyen danışmanların oluşturduğu kuyruk görüntüsünün basına ve sosyal medyaya yansıması AK Parti’yi harekete geçirdi. AK Parti yeni yasama yılının başlaması ile birlikte milletvekillerini bu konuda uyardı.

Milletvekiline yer tutmak için uzun kuyruklar oluşturuyorlar

Edinilen bilgiye göre AK Parti Grup Yönetimi’nden milletvekillerine gönderilen yazıda, grup toplantılarının yapıldığı günlerde Grup Toplantı Salonu’nun girişinde günün erken saatlerinden itibaren milletvekiline yer tutmak amacıyla milletvekillerinin danışmanlarınca uzun kuyruklar oluştuğu, zaman zaman itiş kakışlar yaşandığı ifade edildi. Yazıda, şöyle denildi:

Yer tutma konusunda uyarıldılar

“Basın ve yayın organlarına da yansıyan hoş olmayan bu durumların yaşanmaması için yer tutmak acıyla gönderilen danışmanların Grup Toplantı Salonumuza alınmaması kararlaştırıldığından milletvekillerimizin grup toplantılarımıza zamanında gelmeleri, yer tutmak için önceden sekreter veya danışmanlarını göndermemeleri hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ederim.”

Milletvekilleri saatinde geldi

Bu uyarı üzerine milletvekili danışmanlarının geçen hafta çarşamba günü yapılan AK Parti Grup Toplantısına yer tutmak amacıyla gelmedikleri, çok sayıda milletvekilinin de saatinde toplantı salonuna geldikleri gözlendi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yunanistan'ın yaptığı vicdansızlığa bak yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Eskişehir Konya hızlı tren bilet fiyatları güncel TCDD fiyat listesi
Ankara Eskişehir hızlı tren biletleri kaç para 2019 TCDD
Van'da korkutan deprem! AFAD depremin şiddetini 4.0 olarak açıkladı
Beşiktaş'ta iğrenç olay! Genç kız çığlık atınca mahalleli uyandı
Netflix'ten şifresini paylaşan kullanıcılara kötü haber
Yarıyıl tatili ne zaman 2021 15 tatil geri sayım başladı
Yorumlar 15 yorum