BIST 1.406
DOLAR 8,07
EURO 9,68
ALTIN 461,20
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Parti'den CHP'nin kalesi için MHP ile ittifak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 15 Temmuz'dan bu yana MHP ile süreci birlikte hareket ettiklerini söyleyerek İzmir için de benzer bir çalışmayı yerel seçimler için yürütebileceklerini ifade etti.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de MHP ile yerel seçimler için ittifak yapabileceklerini söyledi. 

AK Parti Balçova 6’ncı İlçe Kongresi, Balçova Kaya Termal Kardelen Salonu´nda gerçekleştirildi. Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Necip Kalkan da katıldı.Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, MHP ile AKP arasındaki ittifak uzlaşmasına değinerek yerelde de benzer bir ittifak yapmayı planladıklarını açıkladı.

'SÜRECİ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ'

Dağ, “İttifak konusu, 15 Temmuz´dan bu yana devam eden bir süreç. Bu bir süreç ittifakı. 15 Temmuz´da birileri bu ülkeye operasyon yapmaya çalıştığında, orada net duruşta bulunan her tabandan kesim vardı. CHP tabanından insanlar da mutlaka vardı, ama bir süre sonra Yenikapı ruhunu terk eden ne yazık ki CHP’nin üst yönetimi oldu. Ama o günden bugüne hem 15 Temmuz´da, hem 16 Nisan halk oylamasında, hem de sonraki süreçlerde, şimdide uyum yasalarında birlikte devam ettiğimiz, birlikte ittifak içerisinde olduğumuz MHP ile birlikte süreci yönetiyoruz. Yerel seçimlerde benzer noktada bir çalışma İzmir´de yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
'İncirlik'ten çekiliyor' iddiasına ABD'den çifte açıklama!
Bakan Arslan'dan Sivas'a YHT müjdesi
MHP'de görev dağılımı belli oldu
Irak'tan Sincar'a iki koldan abluka
PKK'nın sözde eğitim kampına bomba yağdı!
Rusya'da yangın faciası: Çok sayıda ölü var!
Deprem sonrası Endonezya'da tsunami alarmı
Torba yasa tüm maddeler- torba yasada neler var 2018
2018 MTV ücreti 1601 cc-1800 cc arası motorlu araç vergisi ne kadar oldu?
MTV hesaplama 2018 araç vergisi hesaplama motoru
Yorumlar 8 yorum