BIST 1.375
DOLAR 8,09
EURO 9,77
ALTIN 461,14
HABER /  GÜNCEL

Bakan Arslan'dan Sivas'a YHT müjdesi

Ankara- Sivas YHT hattı iki şehir arasını 5,5 saate indiriyor! Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 9 milyar liralık projenin uzunluğunun ise 393 kilometre olduğunu belirtti.

Abone ol

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan müjde! Aslan, Ankara- Sivas YHT hattının tamamlanmasıyla birlikte iki şehir arasındaki sürenin 5,5 saate ineceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı ilk ray serimi töreninde konuştu.

Yüksek hızlı trenin Ankara, Eskişehir, Konya, İstanbul arası çalıştığını ifade eden Arslan, bu sene Konya-Karaman'ı bitirip, hizmete sunacaklarını söyledi.

Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas hattında bir sene içinde çalışmaları bitirip 2019'da hizmete açacaklarını bildiren Arslan, Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-İzmir hattını çalıştıklarını ve 2020'de de bunun bitirileceğini söyledi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattına ilişkin bilgi veren Bakan Arslan; Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas'ta yüksek hızlı tren istasyonlarının bulunacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Seyahat süreleri Ankara'dan Yozgat'a bir saat, Yozgat'tan Sivas'a bir saat yani Sivas-Yozgat-Ankara iki saat, Ankara'dan da İstanbul'a 3,5 saat olmak üzere 5,5 saatte Sivaslı, İstanbul'a gidebilecek. 4,5 saatte Yozgatlı İstanbul'a gidebilecek"

Proje bedelinin yaklaşık 9 milyar lira olduğunu kaydeden Arslan, proje uzunluğunun ise 393 kilometre olduğunu belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Irak'tan Sincar'a iki koldan abluka
Bakan Çavuşoğlu'ndan Çiftlik Bank açıklaması: 'Ensesindeyiz'
Rusya'da yangın faciası: Çok sayıda ölü var!
Deprem sonrası Endonezya'da tsunami alarmı
2018 MTV ücreti 1601 cc-1800 cc arası motorlu araç vergisi ne kadar oldu?
MTV hesaplama 2018 araç vergisi hesaplama motoru
Sürpriz evlilik teklifine sürpriz konuk
2018 MTV ücreti 1300 cc motorlu araç vergisi ne kadar oldu?
İzmit'te çok acı olay! İki kardeşin cansız bedeni bulundu
Doğa Rutkay hamile ikizleri tüp bebek mi?
Yorumlar 7 yorum