BIST 2.863
DOLAR 17,95
EURO 18,57
ALTIN 1.037,66
HABER /  GÜNCEL

AK Parti'de bomba iddia! Çok sayıda isim görevden alınacak

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifasının ardından yeni istifaların olup olmayacağı merak ediliyor. AK Parti Genel Merkezinden çok sayıda Belediye Meclisi üyesinin görevlerinden alınacağı iddia ediliyor. Çorum Belediye Başkanlığı koltuğu içinse iki isim konuşuluyor. İşte o isimler...

Abone ol

AK Parti’de Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifa etmesi ile boşalan Çorum Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak ismin kim olacağı bilinmezliğini korurken kulislerde konuşulan isimler belli oldu.

Odatv'nin haberine göre başkanlık için Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ile Ahmet Yabacıoğlu’nun isimleri geçiyor. Yeni başkan için ilk olarak yarın parti binasında partinin ana kademeleri, il, merkez ilçe, kadın ve gençlik kolları ile belediye meclis üyelerinin katılımıyla temayül yapılacak.

Temayülden çıkacak isim AK Partinin Belediye Başkan Adayı olarak gösterilecek. Çıkan sonuçlar Perşembe günü Ankara’ya gönderilecek. Bir aksilik çıkmazsa Çorum Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan isim bu hafta sonu belli olacak.

İSTİFALAR BAŞKAN KÜLCÜ İLE SINIRLI DEĞİL: Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifasının peşinden gözler yeni istifaların olup olmayacağına çevrildi. Edinilen bilgilere göre istifalar sadece Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ile sınırlı değil. AK Parti’de yeni istifalar yolda. En çarpıcı istifalar ise Belediye Meclisinde yaşanacak. AK Parti Genel Merkezinden çok sayıda Belediye Meclisi üyesinin görevlerinden alınacağı iddia ediliyor.

SAYI 10 OLABİLİR

Parti kaynakları görevden alınacak üye sayısı hakkında da bilgi verdi. İlk başta istifaların 3 ya da 6 civarında olacağını kaydeden parti kurmayları bu sayının 9 veya 10 Belediye Meclis üyesini de kapsayabileceğini kaydettiler.

İL BAŞKANI KARADAĞ’DA SİNYALİNİ VERDİ

Öte yandan mazbatasını aldıktan sonra soruları yanıtlayan İl Başkanı Mehmet Karadağ’da; "Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli görürse bazı Belediye Meclis Üyelerinde değişikliğe gidebilir. Ancak şuanda ilk işimiz yeni belediye başkanımızı belirlemek olacak" şeklinde açıklamada bulunarak merkezin iddialarını doğrulamış oldu.

ZEKİ GÜL KİMDİR?

1962 yılında Alaca’da doğdu. İlk, orta ve Lise tahsilini Alaca’da tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yaptı.Çeşitli okullarda öğretmenlik ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. Vakıf yöneticiliği ve Eğitim-Bir-Sen’in Alaca kurucu başkanlığı ile birlikte yerel bir gazetede üç yıl köşe yazarlığı ve fahri muhabirliğini icra etti.29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclis üyesi seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AHMET YABACIOĞLU KİMDİR?

Çorum İskilip nüfusuna kayıtlı olup, 1966 doğumludur. İlköğretimine 1974 yılında Bayat da başlamış orta öğretim hayatını İskilip ve Alaca İHL’de devam ederek İstanbul Gaziosmanpaşa İHL den mezun olmuştur. Üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirerek tamamladı.

Çalışma hayatına 1984 Yılında Ankara’da başladı. 1987 Yılında Sağlık Bakanlığına geçiş yaptı ve Çorum Sağlık Müdürlüğü emrinde, Alaca ve Çorum Devlet Hastaneleri ile Çorum Verem Savaş Dispanserinde çeşitli görevlerde bulundu. 1995 Yılında Çorum Belediye Başkanlığına geçiş yaparak Başta Hesap İşleri Müdürlüğü olmak üzere, Yazı İşleri Müdürlüğü, Tansa Fon Saymanlığı gibi çeşitli birimlerde idareci olarak görev aldı.

AK PARTİ'DEN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİ

2005 Yılında Memuriyetten istifa ederek özel sektörde çalışma hayatına devam etti. Samsun Özel Büyük Anadolu Hastanesine İşletme Müdürü olarak iki yıl çalıştı. AYC (Eğitim Araştırma Danışmanlık) Ajansı Kurarak Genel Müdürlüğünü yaptı. 2007 yılında Samsun İl Özel İdaresi’nde tekrar memuriyete döndü. Burada Mali İşler Daire Başkanlığı, Bütçe Müdürlüğü görevi ile birlikte, Muhasebe Yetkilisi, Taşınır Konsolide Yetkilisi gibi görevlerde bulundu.

29 Kasım 2013 de 2. sefer memuriyetten istifa ederek Çorum Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclis üyesi seçildi. 11 Nisan 2014 tarihinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Çorum AK Parti belediye Başkanı istifa etti açıklaması bomba!

Muzaffer Külcü kimdir Çorum Belediye Başkanı niye istifa etti

ÖNCEKİ HABERLER
Kadın 14. son bölümde ne oldu Şirin'in yalanları yok artık dedirtti
Kadın 14. son bölümde ne oldu Şirin'in yalanları yok artık dedirtti
Kredi kartı sahipleri dikkat! Bugün son gün
Kredi kartı sahipleri dikkat! Bugün son gün
Furkan Vakfında bir skandal daha! 3 erkek öğrencisine...
Furkan Vakfında bir skandal daha! 3 erkek öğrencisine...
Aile hekimi şikayet-değiştirme dilekçesi nasıl yazılır?
Aile hekimi şikayet-değiştirme dilekçesi nasıl yazılır?
Mavi balina yumurtadan çıktı ölüm oyunu şok etti!
Mavi balina yumurtadan çıktı ölüm oyunu şok etti!
Ufak Tefek cinayet 14.bölüm de neler oldu tüm sırlar ortaya döküldü
Ufak Tefek cinayet 14.bölüm de neler oldu tüm sırlar ortaya döküldü
Kızını gösterip feryat etmişti! Erdoğan'dan jet talimat
Kızını gösterip feryat etmişti! Erdoğan'dan jet talimat
Barzani yönetiminden skandal Zeytin Dalı kararı!
Barzani yönetiminden skandal Zeytin Dalı kararı!
Hac kura sonucu 2018 Diyanet kesin kayıt tarihi
Hac kura sonucu 2018 Diyanet kesin kayıt tarihi
Cam silerken dengesini kaybetti ve...
Cam silerken dengesini kaybetti ve...