BIST 8.009
DOLAR 28,95
EURO 31,83
ALTIN 1.903,54
HABER /  SEÇİM

AK Parti randevu istedi SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı adayını yarın açıklayacak olan AK Parti, adaylık başvurusu için TBMM Başkanlığı'ndan randevu istedi.

Abone ol

AK Parti, cumhurbaşkanlığı adaylığı başvurusu için yarın öğlenden sonrasına TBMM Başkanlığı’ndan randevu talep etti.

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimi adayını yarın Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde büyük bir toplantıyla açıklayacak.

4 bin kişinin davet edildiği toplantı için, her davetlinin kart rengine uygun koltukta oturacağı özel kartlar hazırlandı. Meclis’te yarın grup toplantısı planlamayan Ak Parti, dev programı ATO Kongre Merkezi ve Parti Genel Merkezi'ne aldı.

2,5 SAAT ÖNCEDEN GİRİŞ

Cumhurbaşkanı adayı, 21., 22., 23. ve 24. dönem milletvekilleri, bakanlar, bakan yardımcıları, il, ilçe, belde belediye başkanları, MKYK üyeleri, büyük kongre delegeleri, il başkanları ve parti kurucularının katılacağı toplantıda saat 11.30’da ilan edilecek.

Yaklaşık 4 bin kişinin davet edildiği toplantıya katılacağı bildirilen kişiler için özel kartlar hazırlandı. Davetliler, parti genel merkezinden dağıtılacak kartlarla toplantının yapılacağı salona saat 09.00’dan itibaren giriş yapabilecek.

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı ATO Genel Kurul Salonu'nda son hazırlıklar tamam!.jpg

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı ATO Genel Kurul Salonu'nda son hazırlıklar tamam!

250 GAZETECİ

AK Parti Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada kartsız girişlere izin verilmeyeceği, davetlilerin dağıtılan kartlarla salonda aynı renkte olan koltuklara oturabileceği bildirildi.

Basının yoğun ilgi göstereceği toplantıyı farklı basın kuruluşlarından muhabirlerin yanı sıra genel yayın yönetmenleri, Ankara temsilcileri ve köşe yazarlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 250 basın mensubu takip edecek. Toplantıyı izleyecek gazetecilere de akreditasyon kartları düzenlendi.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK

Toplantıda Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasının ardından genel merkez binasında Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapılacak. Aday tanıtım toplantısı için başkentte yoğun güvenlik önlemleri bugünden başlatıldı.

AK Parti Genel Merkezi ve ATO Kongre Merkezi çevresinde sivil ve resmi kıyafetli polisler ön güvenlik tedbirlerini uygulamaya başladı. Kongre salonunda yarın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın güvenliğini Başbakanlık Koruma ekibinin 180 güvenlik görevlisi sağlayacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yüzlerce polis de salon ve çevre güvenliğinde görev yapacak. AK Parti Genel Merkezi’nden, Açıklamada, davetlilere yanlarında güvenliği tehlikeye sokacak araçlar ile pankart gibi eşyaları getirmemeleri yönünde uyarıda bulunuldu.