BIST 9.360
DOLAR 31,09
EURO 33,71
ALTIN 2.026,76
HABER /  GÜNCEL

86'lık nine hırsızları böyle dövdü TIKLA İZLE

Adıyaman'da 86 yaşındaki kadın, evine giren hırsızları elinde sopayla evire çevire övdü.

Abone ol

ADIYAMAN’da bir eve giren iki bayan hırsız, hırsızlık yaptıklarına yapacaklarına pişman oldular. Girdikleri evin sahibi 86 yaşındaki nine, elinde sopayla hırsızları evire çevire dövdü.

Edinilen bilgiye göre, Musalla mahallesi 1429 sokak içerisinde ikamette kimsenin olmadığı bir esnada eve giren 9 suç kaydı olan Şahide Yeşilkaya ile 17 suç kaydı olan Dilek Yeşilkaya suçüstü yakalandı.

Hastaneye giden 86 yaşındaki Hanım Doğan, evine geldiğinde kapıların açık olduğunu görünce eve hırsız girdiğini fark etti. Odaları kontrol ederken, evin arka odasından ses duyan 86 yaşındaki Hanım Doğan, eline aldığı sopayla odaya girdi.

İçerde hırsızlık şüphelilerini gören yaşlı nine elindeki sopayla hırsızlık şüphelilerini evire çevire dövdü. Dayak yiyen hırsızlardan bir tanesinin kafası yarıldı. Hanım Doğan’ın çocukları da eve gelerek durumu polise bildirdi.



Olay yerine gelen polis hırsızlık şüphelilerini yaşlı ninenin elinden zor kurtardı. Yaşlı kadın sakinleştirilmek için dışarı çıkartılırken, polisler iki hırsızlık şüphelisine kelepçe taktı. Şahıslar dışarı çıkartılırken, yaşlı nine bu kez de birisinin saçını başını yolmaya başladı.

Olay yerine takviye polis ekipleri gelerek, hırsızlık şüphelilerini karakola götürdü. Şahısların hırsızlık amacıyla Malatya’dan Adıyaman’a geldikleri öğrenildi.

Olayı anlatan yaşlı 86 yaşındaki Hanım Doğan, “İçeri bir girdim hırsızlar kıyafet dolabını karıştırıyor. Onlar beni görmeden kapıyı tekrar kapatıp dışarı çıktım polise ve oğluma haber verdim. Ondan sonra içeri tam giriyordum baktım bunlar kaçmaya çalıştı bende kaçmaması için elimden geleni yaptım. Evime üçüncü kez hırsız giriyor. Gereken yapılsın, kendilerinden şikâyetçiyim” şeklinde konuştu.Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.