BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

AK Parti milletvekili adayları 2018 listesi

AK Parti milletvekili 2018 seçimi adayları belirleniyor. AK Parti adaylarının isim listesi bugün YSK'ya saat 17.00'a kadar teslim edilmiş olacak. Aday listelerinin tesliminden sonra AKParti milletvekili aday listesi kamuoyu ile paylaşılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, AK Parti genel merkezinin 8. katına kapanmış durumdalar.

Abone ol

24 Haziran 2018 seçimleri için geri sayım sürerken bugün AK Parti başta olmak üzere tüm partiler milletvekili aday listelerini YSK'ya teslim ediyorlar. Geçen hafta MHP Milletvekili listesini hazırlayıp erkenden kamuoyu ile paylaşmıştı. Dün akşam da CHP Milletvekili aday listesi medyaya sızdırıldı. Şimdi gözler AK Parti milletvekili aday listelerinde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam saatlerinde Saray Bosna'dan döndükten hemen sonra AK Parti Genel Merkezi'ne geçerek, parti kurmaylarıyla bir araya geldi. Diyarbakır mitinginden dönen Başbakan Binali Yıldırım da toplantıya katıldı.

AK Parti Genel Merkezi'nin 8. katında düzenlenen toplantı hiç ara verilmeden devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş'un da aralarında bulunduğu dar bir ekip ile yapılan toplantıda listede yer alacak isimlerle ilgili titiz bir çalışma yapılıyor. Kulislerde kimin aday olup kimin liste dışı kalacağı merak ediliyor.

116 VEKİL YOK İDDİASI

AK Parti'nin halen 316 kişilik milletvekili listesinden mevcut 200 ismin yeniden aday yapılacağı iddia ediliyor. Liste dışı kalan milletvekilleri ise belediye başkanlığı için aday olabilecek.

AKP PARTİ ADAY LİSTESİNİ NE ZAMAN AÇIKLAYACAK? : AK Partili seçmenler milletvekili aday listesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Kimlerin listede yer alacağı büyük merak konusu olurken İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birinci sıralarda sürpriz isimler olabilir. AK Parti  aday listesini bugün açıklayacak. Listeler saat 17.00'da Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edildikten sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

AK PARTİ ADAY LİSTELERİ 5-6 BAKAN YOK : Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, "Milletvekili listelerinin sürprizleri" başlıklı bugünkü köşesinde AK Parti listelerine ilişkin sızan bilgileri paylaştı. AK Parti'nin yetkili isimleriyle görüşen yazar, son durumu böyle duyurdu:

*"Listeler konusunu, AK Parti’nin bir başka yetkili ismiyle daha konuştum. O isme de, mevcut bakanların ne kadarının listelere gireceğini sordum. “Bakanların büyük bölümü milletvekili listesine giriyor” dedi, muhatabım.

*Kulislerde Cumhurbaşkanı’nın mevcut kabinede sandalye sahibi olan 5-6 bakandan vazgeçmeyeceği, bu nedenle bu isimleri milletvekili listesine koymayacağı konuşuluyor. Ama bu 5-6 kişi dışında herkes listenin bir yerinde ismini görebilir.

AK Parti milletvekili aday adaylarından bazıları şunlardı:

-Metin Şentürk, AK Parti İstanbul 2. Bölge’den milletvekili aday adayı oldu.
-Türkiye'nin podyumlardan tanıdığı eski manken ve model Şenol İpek (43), İzmir 1'inci bölgeden Ak Parti milletvekili aday adayı oldu.
-Uzun yıllar Beşiktaş forması giyen eski milli futbolcu Alpay Özalan, 24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yaptı.

-Fethi Kaya - TRT Genel Müdür yardımcısı AK parti eskişehir milletvekili aday adayı oldu.
-Bursa’da 18 yaşındaki Arif Bekir Dangaç, AK Parti İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yaptı.
-Bucak Müftüsü İshak Göksel 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den milletvekilliği aday adayı oldu.
-Diyarbakır’da 2 dönem Hani ilçesine bağlı Kuyular Belde Belediye Başkanlığını yapan İbrahim Lale, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

-Murat Yıldırım, 24 Haziran Seçimlerinde Bartın’dan AK Parti Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
-Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir AK Parti milletvekili aday adayı oldu.
-Büyük Mükellefler Vergi Dairesi (BMVD) Başkanı Bülent Sarıgül, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

-TBMM Milletvekili danışmanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı idari görevlerinden istifa eden Kemal Aslan, 27. dönem Milletvekilliği seçimleri için AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.
-Hatay’ın Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 24 Haziran’da yapılacak seçimde, milletvekili aday adayı olduğunu söyleyerek görevinden istifa etti.

-15 Temmuz gazisi ve aynı zamanda 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Erol Bulut, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasında milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.
-AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Dr. Halis Bayrak, 27. Dönem Genel Seçimi için AK Parti Adana milletvekili aday adaylığını açıkladı.

-15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdiği kahramanlık ile tarihe geçen Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir, AK Parti'den Niğde milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı.

-Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, Ak Parti Trabzon milletvekilliği adayı oldu.
-MÜSİAD ABD Başkanı Mustafa Tuncer, Sakarya’dan milletvekili aday adaylığı için AK Parti Sakarya İl Başkanlığına resmi başvurusunu yaptı.

-Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olabilmek için görevinden istifa eden Hasan Ünver, AK Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptı.

-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, Kırşehir’den milletvekili aday adaylığı için AK Parti Kırşehir İl Başkanlığına resmi başvurusunu yaptı.
-Gazeteci ve yazar Aslan Değirmenci, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Diyarbakır milletvekilliği için aday adaylığı müracaatında bulundu.
-Malatya’da İşadamı Turan Kopal, AK Parti’de Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

-AK Parti’de Aydın’dan 58 isim Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu. Bu isimler şunlar : Abdurrahaman Öz, Ahmet Bahri Kanat, Ali Erürk, Ali Metin Akar, Ayşe Zeynep Küçük, Bahadır Yeloğlu,Bekir Kuvvet Erim, Berna Özen, Cumali Uçar, Dilek Çakır, Ebru Koç, Edip Güryueli, Enver Çelik, Ersin Esenlik, Fahri Yeşilyaş, Fatih Gürer, Güllüşah Akagündüz, Gökhan Ökten, Hakan çağlar Erürker, Haldun Haşmet Aysan, Hilmi Yıldırım, Hüseyin Aslan, Hüseyin Koşar, Hüseyin Satılmış, Hüseyin Turgut, Kader Gezer, Mediha Turgut, Mehmet Arkun, Mehmet Erdem, Mehmet Zakir Aksu, Metin Yavuz, Mine Odbaşı, Murat Bayram, Mustafa Oğurlu, Mustafa Sabuncu, Mustafa Savaş, Mustafa Türker, Necmettin Şama, Osman İlhan Güngör, Özlem Taş, Rafet Göbekli, Ramazan Subaşı, Sami Üner, Rıza Posacı, Sebahattin Akkın, Seda Kanat, Seda Sarıbaş, Sefa Şık, Semiha Öyüş, Seniha Karataş, Serpil Özalp Şahbudak, Sinan Gül,Sinem Sarı Öztürk, Sultan Güner, Tanju Karaçancı, Yalçın Pekgüzel ve Yasemi Sarıçiçek.

-Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan 24 Haziran 2018 yılı genel seçimleri için Kayseri’den Milletvekili için Aday adayı olan Burhan dilekçesini Ak Parti Kayseri İl Başkanlığına sundu.

-Bankacılık Sektöründe 10 yılı aşkın süredir çeşitli kademelerde yöneticilik ve şube müdürlüğü yapmakta olan Hilal Alper, 24 Haziranda yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı oldu.

-Ak Parti il Başkanı Av. Ahmet Tutulmaz  il başkanlığından istifa ederek Milletvekili seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu.
 
AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI :  Nevşehir'den aday olan isimler şunlar: Ahmet Avlanmaz, Ahmet Ensonra, Ahmet Çiftcibaşı, Ahmet Alparslan Erarslan, Ali Aycan Kolukısa, Ali Yasir Gölbaşı, Cengiz Ekici, Doğan Köse, Ebubekir Gizligider, Emre Çalışkan, Ersan Erkut, Fatma Çömçe, Gözde Çalışkaner Nibat, Hasan Ünver, Hasan Yıldırım, Hülya Başkın, Hüseyin Varır, İbrahim İlalan, Kemal Semiz, Mahmut Dede, Makbule Atlı, Mehmet Esat Terzioğlu, Mustafa Açıkgöz, Necdet Ada, Nuhali Ulukuş, Nurcan Ateşok Deveci, Ömer Çıkma, Özlem Köşker, Reyhan Memiş, Rıtvan Köybaşı, Salih Taşdirek, Serhat Tuğral, Şaban Bilici, Şevki Gedik, Türkay Doğan, Uğur Kemikli, Yavuz Yapar, Yavuz Selim Aslan, Yener Tekeli, Yücel Menekşe, Zafer Salgın.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP milletvekili listeleriyle ilgili olay Abdullah gül iddiası
YTB Yurt dışı bursları açıldı kimler başvurabilir işte şartları
Kurban Bayramı tarihi ne zaman arefe günü 2018 hangi gün?
"2 yıldır eşin yok, nasıl hamile kaldın" sorusuna bomba cevap
CHP Bilecik milletvekili adayları kimler 2018 listesi
Bal kabağı Çorbası nasıl yapılır?
Arefe günü yarım gün mü 14 Haziran perşembe tatil açıklaması
Jelena Karleusa'dan giderayak sınırları zorlayan paylaşım
21 Mayıs'ta ne oldu Dünya Süt Günü nedir önemi-tarihi
İYİ Parti milletvekili adayları 2018 listesindeki isimler
Yorumlar 2 yorum