BIST 1.431
DOLAR 8,62
EURO 10,34
ALTIN 504,05
HABER /  GÜNCEL

Arefe günü yarım gün mü 14 Haziran perşembe tatil açıklaması

Arefe günü yarım gün mü, Ramazan bayramı tatili kaç gün tatil olacak? Ramazan bayramı bu sene 15 Haziran cuma günü başlayacak ve 17 Haziran pazar günü bitecek. Ramazan bayramı arefe günü ise 14 Haziran. Peki 14 Haziran perşembe günü çalışanlar yarım gün mü tatil yapacak? Memurlar arefe günü öğleden sonra resmi izinli mi olacak?

Abone ol

Arefe günü yarım gün mü, 2018 Ramazan bayramı kaç gün tatil, 14 Haziran perşembe okullar yarım gün mü, memurlar öğleden sonra tatil mi yapacak? Ramazan bayramı tatili 14 Haziran Perşembe afere günüyle başlıyor. 3 gün süren ramazan bayramının birinci günü ise 15 Haziran Cuma. Üçüncü yani son günü ise 17 Haziran pazar günü. Yani Ramazan bayramı tatilinin 2 günü haftaiçine 2 günü ise haftasonuna denk geliyor. Peki Ramazan bayramı tatili 9 güne çıkabilir mi? 11-12-13 Haziran da tatil edilebilir mi? Eğer 11 Haziran pazartesi, 12 Haziran Salı ve 14 Haziran çarşamba günü de tatil ilan edilirse. 9 günlük uzun bir ramazan bayramı tatili çalışanları bekliyor diyebiliriz. Fakat şu an resmi bir açıklama henüz yok, ilerleyen günlerde bu konuda resmi bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.

2018 Ramazan ayı bu sene 16 Mayıs tarihinde başladı.14 Haziran Arefe günü Ramazan Bayramının ilk günü olup, 17 Haziran ise bayramın son günü olacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR: Ramazan’ın 1. günü 16 Mayıs 2018’e denk geliyor. Ramazan ayının bitişi ise 14 Haziran Perşembe akşamı olacak. 15 Haziran ise Ramazan Bayramının birinci günü. 17 Haziran Ramazan Bayramı’nın son günüdür.

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi
15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün
16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün
17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün

AREFE GÜNÜ KILINACAK NAMAZLAR: Tövbe Namazı Kılmak: İkindi namazını kıldıktan ve Arefe Duasına başlamadan önce göğün altında iki rekat namaz kılmalı ve Hak Teala’nın huzurunda günahlarını itiraf ederek ikrar etmelidir. Böylece Arafat sevabına nail olsun ve günahları bağışlansın.

Mahsus Namaz: Zeval vakti olduğunda göğün altına çıkmalı (yani açık alanda olmalı) öğlen ve ikindi namazlarını ruku ve secdesini güzel bir şekilde yaparak kılmalı. Namazları bittikten sonra iki rekat namaz kılmalı. Namazın birinci rekatında Fatiha Suresinden sonra ihlas suresini, ikinci rekatta Fatiha Suresinden sonra Kafirun Suresi okunmalıdır. Bu namazın ardından 4 rekat namaz kılmalıdır. Namaz iki rekat iki rekat kılınmalıdır. Her rekatta Fatiha suresinden sonra 50 kere ihlas suresini okumalıdır. Bu namaz Emire’l Mümin’in Hz. Ali’nin namazıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Jelena Karleusa'dan giderayak sınırları zorlayan paylaşım
Babalar Günü için süper fırsatlar!
21 Mayıs'ta ne oldu Dünya Süt Günü nedir önemi-tarihi
İYİ Parti milletvekili adayları - Listelerdeki bomba isim kim?
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Teröre ağır darbe
CHP milletvekili adayları! Liste dışı kalan Barış Yarkadaş ne dedi?
Ramazan bayramı ne zaman 2018 bayram tatili kaç gün kaç gün?
Adriana Lima'dan yatakta aşk pozu!
Evde bakım aylığı yatan iller 21 Mayıs tam liste sorgulaması
AK Parti milletvekili adayları listesi 27. dönem adayları kimler?
Yorumlar 1 yorum