BIST 1.434
DOLAR 8,26
EURO 10,00
ALTIN 486,41
HABER /  GÜNCEL

CHP milletvekili listeleriyle ilgili olay Abdullah gül iddiası

CHP Milletvekili aday listeleri açıklandı. CHP aday listesinde birçok isim yer almadı. Liste dışı kalanlardan biri de CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'di. Pekşen liste dışı kalmasıyla ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Pekşen'in iddiasına göre CHP'de listeye alınmayan vekiller Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan isimler oldu.

Abone ol

Liste dışı kalan Haluk Pekşen, Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan isimlerin tasfiye edildiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan milletvekili listesi partide büyük bir rahatsızlık meydana getirdi.

İlk gece şokunun atlatılmasından sonra listeye giremeyen isimler, tek tek tepkilerini dile getirmeye başladı.

ÇİZİKLERİN SEBEBİ ABDULLAH GÜL MÜ: Liste dışında kalan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Abdullah Gül'ün adaylık sürecini hatırlattı. Pekşen, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda; Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan tüm isimlerin tasfiye edildiğini söyledi.

GÜL'ÜN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTIM: Pekşen, Abdullah Gül'ün CHP'nin de içinde olduğu ittifakın Cumhurbaşkanı adayı olarak adının öne çıktığı tarihlerde, kendisinin buna şiddetle karşı çıktığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

KARŞI ÇIKARSAN VEKİLLİĞİNDEN OLURSUN UYARISI YAPILDI: “Gül'ün adı ilk ortaya çıktığında karşı çıkanlardan biri de bendim. Bana üç ay önce, ‘Gül'ün adaylığına karşı çıkma, milletvekilliğinden olursun' uyarısı geldi. Aldırmadım. Katıldığım televizyon programlarında karşı olduğumu söylemeye devam ettim. En son bir ay önce bir uyarı daha oldu. Ancak ben ısrarla karşı olduğumu kamuoyu önünde söylemeye devam ettim. Gördüğüm tablo şu. Benimle birlikte, Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz eden kim varsa liste dışı kalmıştır.”

VEKİL OLARAK GÖREVİMİ YAPTIM: Vekil olduğu dönemde verdiği mücadele açısından “içinin rahat” olduğunu söyleyen Pekşen, “Milletvekili olarak toplum vicdanında görevimi yaptığıma inanıyorum. Türkiye'nin geleceği, benim vekilliğimden daha önemli. Siyasete devam edeceğim. Ne ülkemizi, ne partimizi bırakırız” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İRADESİNİ YOK SAYDI: Liste dışında kalan isimlerden biri olan Eren Erdem ise, Bülent Tezcan'ı suçladı.Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini sorgulatan sözlere imza atan Eren Erdem, "Bülent Tezcan uygun görmediği için milletvekili adayı olamadım" dedi.

CHP çok fena karıştı! Muharrem İnce bırakıyor mu?..

CHP milletvekili adayları belli oldu

ÖNCEKİ HABERLER
YTB Yurt dışı bursları açıldı kimler başvurabilir işte şartları
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Çin'de camilere 'Çin bayrağını göndere çekin' çağrısı
"2 yıldır eşin yok, nasıl hamile kaldın" sorusuna bomba cevap
Okulların kapanış tarihi-2018 karneler ne zaman alınacak?
Bal kabağı Çorbası nasıl yapılır?
Arefe günü yarım gün mü 14 Haziran perşembe tatil açıklaması
Jelena Karleusa'dan giderayak sınırları zorlayan paylaşım
21 Mayıs'ta ne oldu Dünya Süt Günü nedir önemi-tarihi
İYİ Parti milletvekili adayları 2018 listesindeki isimler
Yorumlar 21 yorum