BIST 1.120
DOLAR 7,62
EURO 8,89
ALTIN 458,23
HABER /  AK PARTİ

AK Parti Grup Başkanvekilleri belli oldu

AK Parti Meclis Grup Başkanvekilliği seçim sonuçları açıklandı. Seçim sonuçlarına göre AK Parti Grup Başkanvekili olan isimlerin listesi haberimizde.

Abone ol

AK Parti'nin yeni Grup Başkanvekilleri belli oldu.

Seçim sonuçlarına göre, Mustafa Elitaş, Naci Bostancı, Bülent Turan, Mehmet Muş ve İlknur İnceöz AK Parti'nin yeni grup başkanvekilleri oldu.

AK Parti'nin yeni grup başkanvekillerinin özgeçmişleri şöyle:

MUSTAFA ELİTAŞ KİMDİR, NERELİ?

Mustafa Elitaş, 5 Şubat 1957'de Kayseri'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Nuriye'dir.

Ekonomist ve Sanayici; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdi. Sanayici olarak iş hayatını yürüttü. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi oldu. Kayseri Sanayici ve İşadamları Derneği (KAYSİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Mülkiyeliler Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Üyeliği görevini üstlendi. 

mustafa elitaş kimdir aslen nereli

22.; 23.; 24. Ve 26. Dönem Kayseri milletvekili. Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyon Üyeliği; Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. 

24 Kasım 2015 günü 64. Hükümette Ekonomi Bakanlığı görevini üstlendi.. 

Orta düzeyde İngilizce bilen Elitaş, evli ve 4 çocuk babasıdır.

NACİ BOSTANCI KİMDİR ASLEN NERELİ?

Mehmet Naci Bostancı, 2 Ağustos 1957'de Amasya'da doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Elif'tir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bölümünde tamamladı. 

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde siyaset bilimi ve iletişim bilimleri alanında dersler verdi. 1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Aynı fakültenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü ve Dekanlık görevinde bulundu. Değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı. 17 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 

Naci bostancı kimdir aslen nereli

24. Dönemde Amasya Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyesi oldu. Aynı dönemde Milli Eğitim, Gençlik Spor ve Kültür Komisyon Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde Türkiye Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürüttü. Yine aynı dönemde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini ifa etti. 25.dönemde TBMM Başkanvekilliği görevine seçildi bu görevine halen devam etmektedir. 

İyi düzeyde İngilizce bilen Bostancı 2 çocuk babasıdır.

BÜLENT TURAN KİMDİR ASLEN NERELİ?

Bülent Turan, 17 Ocak 1975'te Çanakkale'de doğdu. Babasının adı Sadettin, annesinin adı Sebahat'tır.

Hukukçu; Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yaptı. 

Bülent Turan kimdi aslen nereli

Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosunun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalıştı. Türkiye'de ve dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğraflarla, bu fotoğrafların hikâyelerinden oluşan "Bir Mola" adlı kitabı yayınlandı. 

İyi düzeyde İngilizce bilen Turan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

MEHMET MUŞ KİMDİR ASLEN NERELİ?

Dr. Mehmet Muş, 1 Mayıs 1982'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Mekiye'dir.

İktisatçı, Mali Müşavir; Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. 

Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı. 

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Muş, evlidir.

İLKNUR İNCEÖZ KİMDİR ASLEN NERELİ?

İlknur İnceöz, 16 Ekim 1973'te Aksaray'da doğdu. Babasının adı Salih, annesinin adı Ziyade'dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 

Serbest avukat olarak çalıştı. Aksaray Barosu Kadın Komisyonunun kuruluş çalışmalarına katkı sağladı. Belediye ve kurum avukatlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 

İlknur İnceöz kimdir aslen nereli

23. Dönemde Aksaray Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen İnceöz, evli ve 1 çocuk annesidir.

ÖNCEKİ HABERLER
Serada domates yerine bakın ne yetiştirmişler!
AB Komisyonu PKK'dan rapor aldı
Metro Turizm skandalı otobüste taciz edilen kız konuştu!
ORC MHP Kurultayı anket sonucu kim kazanır?
PKK'lı kadın teröristten şok itiraflar Agir denen adam...
İstanbul'da feci olay! Yürüyerek gitti botoks sonrası hayatını kaybetti
Yorumlar