BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

AB Komisyonu PKK'dan rapor aldı

Belçika, terör örgütü PKK‘ya gösteri yapması için yine izin verirken, AB Komisyonu da terör örgütünün sözde raporunu aldı.

Abone ol

Terör örgütü PKK, Belçika yönetiminden aldığı izinle Brüksel’de AB’nin yönetim binalarının yer aldığı Schuman Meydanı'nda Türkiye karşıtı gösteri düzenledi.

Yaklaşık 60 kişilik grup, PKK ve PKK’nın Suriye uzantısı PYD ile onun askeri kanadı YPG’yi simgeleyen bez parçaları ve terörist başının posterlerini taşıdı.

MOGHERİNİ'NİN OFİSİNE GİRİP RAPORU VERDİLER

Bir süre slogan atan PKK’lılardan üçü, daha sonra AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisine giderek, Türkiye’de devam eden terör operasyonlarına ilişkin hazırladıkları sözde raporu verdi. Bir süre PKK’lılarla konuşan AB çalışanı da raporu aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB’yi terörle mücadele konusunda sık sık eleştiriyor.

AB, vize serbestisi için Türkiye’den terörle mücadele kanunun değiştirmesini isterken, Ankara da AB’nin terörle mücadelede Türkiye’nin hassasiyetlerine dikkate almadığını savunuyor.

Her ne kadar PKK AB’nin terörist örgütler listesinde olsa da örgütün sık sık Avrupa başkentlerine gösteriler düzenlemesine müsaade ediliyor.

18 Mart'ta yapılan Türkiye-AB Zirvesi sırasında PKK’nın AB Konseyi arkasında kurduğu çadır gerilime neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çadır kurulmasına izin verilmesini sert şekilde eleştirmişti.

Terör örgütü ele başlarından Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal’ın yaşadığı Belçika’da, örgütün iki televizyon kanalı da yayın yapıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Metro Turizm skandalı otobüste taciz edilen kız konuştu!
ORC MHP Kurultayı anket sonucu kim kazanır?
PKK'lı kadın teröristten şok itiraflar Agir denen adam...
Bekir Bozdağ: Atatürk artık bırakın derdi
TSK Türkmenlere saldıran IŞİD’i vurdu!
İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu doldurma ekranı-2020
Yorumlar 4 yorum