BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

AİHM'den flaş Türkiye kararı! Hepsini düşürdü

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye'de kamudan ihraç olduktan sonra mahkemeye giden 12 bin 600 kişinin başvurusunu düşürme kararı aldı. Gerek ise OHAL Komisyonu.

Abone ol

Adalet Bakanlığı, FETÖ'den ihraç olduktan sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapan 12 bin 600 kişinin başvurusunun AİHM tarafından düşürüldüğünü duyurdu. 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Türkiye'den gelen 12 bin 600 başvurunun düşürülmesine karar verdi. Karara gerekçe olarak OHAL komisyonu kurulması gösterildi.

BAKANLIK AÇIKLADI

Konuyla ilgili açıklama Adalet Bakanlığı'nın internet sitesinden yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "AİHM, söz konusu emsal karar kapsamında, KHK ile haklarında işlem tesis edilenler tarafından yapılan başvurularla ilgili olarak kabul edilmezlik kararları vermeye başlamıştır. Bunun sonucu olarak 31/05/2017 tarihinde ülkemiz aleyhine AİHM önünde bekleyen derdest başvuru sayısı 24.600 iken, 30/06/2017 tarihi itibariyle 12.000'e düşmüştür. Benzer nitelikteki dosyalar hakkında verilecek kararlar sonucu, derdest başvuru sayısının önümüzdeki günlerde daha da azalması beklenmektedir." ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
İlk kez ortaya çıktı Adil Öksüz meğer...
Kontrollü darbe diyenlere hakkımı helal etmiyorum
Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi'nden S-400 açıklaması
İstanbul'da kapalı yollar! Köprü için son dakika değişikliği
Hastaneden kanser ilacı çaldı bakın ne yapacaktı
Bursa'da kan donduran cinayet! Kendisini vuran adamı arkadaşına öldürttü
Yorumlar 2 yorum