BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  POLİTİKA

Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan yeni parti için kolları sıvadı! Flaş CHP ve İYİ Parti iddiası

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi eski Ak Partili isimlerin yeni partinin programını bu ay içerisinde açıklayacağı ve 2 ay içerisinde İYİ Parti ile CHP'den yeni partiye geçişler olacağı iddia edildi.

Abone ol

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan gibi eski AK Partili isimleri yeni parti kurmak için harekete geçecekleri söylentileri AK Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı tarafından doğrulandı.

Program Bu Ay Duyurulucak, Lider Davutoğlu

Artı Gerçek’te yer alan habere göre; geçmişte AK Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan isim, yeni siyasi hareketin bir ay içinde programını Türkiye'ye duyuracağını ve Ahmet Davutoğlu'nun harekete liderlik yapacağını belirtti.

Ali Babacan ve Bir Çok Eski Bakan Hareketin İçinde

AK Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı, Ali Babacan'ın da başka bir parti çalışması içinde olduğu iddiasının gerçek olmadığını, Babacan'ın yeni bir oluşum yerine Davutoğlu'nun başında olduğu harekete katılabileceğini ifade etti. Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, geçmişte AK Parti'den bakanlık yapmış bir çok ismin de yeni oluşumda yer alacağını ifade etti.

2 Aya Kadar CHP Ve İYİ Parti'den Harekete Katılım Olacak

Hareketin bir ay içinde topluma duyurulacağını ifade eden eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, iki aya kadar ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden, MHP'den ve İYİ Parti'den isimlerin de Davutoğlu'nun liderliğindeki harekete katılacağını söyledi.