BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Ahmed Hulusi kimdir Mustafa Ceceli'nin şeyhi mi niye ABD'de?

Ahmet Hulusi tarikat şeyhi mi Mustafa Ceceli'nin şeyhi mi? Ahmed Hulusi'nin burç tarikatı mı var? Ahmed Hulusi ABD'de neden yaşadığından tarikat iddialarına kadar bir çok konuya açıklık getirdi? İşte Ahmet Hulusi kimdir sorusunun yanıtı.

Abone ol

ABD'de yaşayan Ahmed Hulusi ismi Mustafa Ceceli ve Selih İmer ile birlikte yeniden gündemde. Peki kimdir Ahmed Hulusi 'burç tarikatı' mı var, o bir şeyh mi?

Ahmet Hulusi neden ABD'de yaşadığından tarikat ve şeyh iddialarına kadar bir çok merak edilen konuya çektiği video ile yanıt verdi. Ahmet Hulusi şeyh ve tarikat iddiasına şu sözlerle açıklık getirdi;

Ahmed Hulusi'nin burç tarikatı mı var: "Ben burç tarikatı şeyhiymişim. 40 sene evvel bir mecmuada bir muhabir burç tarikatı diye bir şey attı ortaya ona inanıyorlar. Burç tarikatı diye birşey olmaz ona inanın aklına şaşarım.

Ahmed Hulusi şeyh mi? : "Benim işim tarikat işi değil ben şeyh değilim. Benim ne cemaatim var ne tarikatım var. Ben yazarım, düşünürüm araştırırım yazarım. Kimsenin hayal etmediği ölçüde çok okurum var. Görüştüğüm çok az sayıda ender insan var.

Ahmed Hulusi neden ABD'de yaşıyor? : Herhangi bir topluluk oluşmasın diye ABD'de devam ediyorum. ABD'de devam etmemin bir başka sebebi de ben Türkiye'de bunları anlattığım zaman bugün herkesin tukaka dediği FETÖ'cüler benim her yönden yolumu kestiler, kitaplarımı yasaklattılar, fuarlara sokmadılar, diyanete yasaklar koydurdular. Bugün onlara kızanların hepsi onların tarafındaydı ve ben yalnızdım. Madem yalnızım gider ABD'de yaşarım dedim ve geldim.

Karışılıksız paylaşıyorum : -Allaha şükür kimsenin ne parasına ne malına mülküne ne bana paye vermesine ihtiyacım var. Ben insanlık için araştırıp bulduğum, allahın bana nasip ettiği ilmi insanlıkla karşılıksız paylaşırım. Dileyen değerlendirir dileyen değerlendirmez.

ÖNCEKİ HABERLER
Seven Ne Yapmaz 4.bölüm fragmanı Ozan ve Nazlı ayrılıyor mu?
Ovacık nerede haritada Habur'un taşınacağı yer!
Eski AK Parti'li FETÖ'cü Erdoğan'ın sözleriyle kendini aklamaya çalıştı
Abdullah Gül'ün FETÖ'cü yaveri hakkında flaş karar!
Bahçeli: Barzani ateşle oynadı yanmayı da göze aldı
Ankara'da büyük operasyon! Onlarca gözaltı kararı var
Yaz saati uygulaması için flaş karar! Saatler geri alınacak mı?
MTV'ye görülmemiş zam oranı 2018'de binek aracı olan yandı!
Memur adayları dikkat 78 binlik dev alım geliyor!
Irak Başbakanı'ndan Barzani'ye flaş çağrı: Kerkük'ten çık...
Yorumlar