BIST 9.580
DOLAR 32,49
EURO 34,59
ALTIN 2.476,74
HABER /  GÜNCEL

Afrin'deki 8 şehit verdiğimiz çatışmadan kahreden detay!

AFRİN operasyonunda dün gelen 8 şehit haberi Türkiye'nin yüreğini yaktı. Afrin'in kuzeybatı kırsalında 8 şehit verdiğimiz çatışmanın yürek yakan detayları ortaya çıktı. Hainler 100 kişilik bir grupla tünellere saklanıp ağır silahlarla saldırmış.

Abone ol

Zeytin Dalı harekatının dün 41. gününde Türkiye'yi yasa boğan acı haberler geldi. 8 askerimizi şehit verdiğimiz çatışmanın kahreden detayları da ortaya çıktı.

Afrin kırsalındaki 1083 rakımlı tepede, tünellerden çıkan yaklaşık 100 kişilik terörist grup, güvenlik güçlerine ağır silahlarla saldırdı. Destek için havalanan ATAK helikopteri de isabet aldı.

1083 RAKIMLI TEPEYE SIZMAYA ÇALIŞTILAR, ASKER PÜSKÜRTTÜ: Afrin'in kuzeybatı kırsalında, Hatay'daki Akbaba Hudut Karakolu'nun karşısına düşen Mehmedli, Bilalko ve El Maski köylerinin arasındaki 1083 rakımlı tepeye dün sabah teröristler sızma girişiminde bulundu. Jandarmave Polis Özel Harekât timleri ile korucular, teröristleri püskürttü.

Afrin şehidi Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik babasına bakın ne demişAfrin şehidi Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik babasına bakın ne demişAfrin şehidi Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik babasına bakın ne demişHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

İKİNCİ SIZMA GİRİŞİMİNDE ROKETATAR VE DOÇKALARLA SALDIRDILAR

Ancak sisli havayı fırsat bilen 100 kişilik PYD/PKK'lı terörist grup, öğle saatlerinde bu kez kalın beton duvarlarla örülmüş tünellerden sızmaya çalıştı. Teröristler omuzda taşınan füze, roketatar ve doçkalarla saldırdı. Güvenlik güçleri anında karşılık verdi.

Afrin şehidi Uzman Çavuş Arif Demirel’in mesajı yürek dağladı

ATAK HELİKOPTERİ DE SALDIRIYA UĞRADI

Bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, 1083 rakımlı tepe, sınırda konuşlu birlikler tarafından obüs ve çok namlulu roketatarlarla ateş altına alındı. Hava desteği ve yaralıların tahliyesi için kalkan ve bölgeye ulaşan ATAK helikopterler de teröristler tarafından saldırıya uğradı. İsabet alan bir helikopter, bölgeye iniş yapamayarak geri çekildi.

Afrin şehidi Recep Çetin'in 1,5 aylık kızı yetim kaldıAfrin şehidi Recep Çetin'in 1,5 aylık kızı yetim kaldıAfrin şehidi Recep Çetin'in 1,5 aylık kızı yetim kaldıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

F-16'LAR BOMBA YAĞDIRDI

Teröristlerin ateş noktalarının radarlar ile tespit edilmesinin ardından F-16'lar havalandı. Jetler teröristlerin bulunduğu bölgeler ve kaçış noktalarına bomba yağdırdı. Çatışmada 8 asker şehit oldu, 20 asker, 3 Polis Özel Harekat mensubu ve 3 korucu yaralandı. Bombardımından sonra bölgeye inen helikopterler, durumu ağır olan yaralıları alarak Hatay ve ilçesi Kırıkhan'daki hastanelere getirdi.

Afrin şehitlerinin sayısı kaç oldu? İşte tüm şehitlerin isimleri ve hikayeleri

Afrin'den son dakika! Şehitlerimizin isimleri