BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  GÜNCEL

Taşeron işçi sınavı illere göre sınav yeri sorgulama 2018

Bakanlıklar ve kurumları taşeron işçi kesin kabul ve red listelerini isim isim yayınladılar. Kadro için umutla bekleyen taşeron işçi sınavları ne zaman yapılacak, sınav giriş yerleri taşeron işçiler nasıl öğrenecek. 3-22 Mart arasında her ilde farklı bir zamanda yapılacak olan taşeron işçi sınavları hem yazılı ben de sözlü yapılacak. Taşeron işçi sınav itirazları ise 23-26 arasında yapılacak. Kesin kadro ise 2 Nisan'da.

Abone ol

Taşeron işçi 2018 kesin kabul ve red listesi kurumlar ve bakanlıklar tarafından liste liste yayınlandı. Şimdi gözler 3-22 Mart arasında yapılacak olan taşeron işçi kadro sınavında. Her kurum taşeron sınavını farklı bir zamanda yapacak ve sınav yazılı ve sözlü şekilde olacak. Kadro hayalı kuran taşeron işçilerin en az 50 puan alması gerekiyor. Taşeron işçi sınav itirazları ise 27-31 Mart arasında yapılacak. Kesin kadroya geçişler ise 2 Nisan'dan başlayacak. 

TAŞERON İŞÇİ SINAVI NE ZAMAN: Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından kadroya geçmek isteyen taşeron işçiler için sınav süreci başlayacak. 3-22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak sınavın ardından 23-26 Mart 2018 tarihleri arasında sınav kuruluna itirazlar yapılabilecek. İtiraz sonuçları ise 27-31 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. Hak sahipleri en son 2 Nisan 2018 tarihinde topluca işçi kadrosuna geçirilmiş olacak.

TAŞERON İŞÇİ KURUM KURUM KESİN LİSTELER

TAŞERON İŞÇİ SINAVI NASIL OLACAK:Sınav yalnızca yazılı, yalnızca sözlü, yalnızca uygulamalı şekilde yapılabileceği gibi yazılı ve sözlü, sözlü ve uygulamalı şekillerde de yapılabilecek. Sınav yöntemi bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde ilgili idarenin üst yöneticisi tarafından belirlenecek olup sınava katılacakların görev yaptıkları alanlar dikkate alınarak farklı işlerde çalışanlara farklı yöntemde sınav uygulanabilecek.

Sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek.

SINAV YÜZ PUAN ÜZERİNDEN: Sınav soruları çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilecek olup yazılı sınav, sınav kurulu tarafından yüz puan üzerinden değerlendirilecek ve “başarılı” ya da “başarısız” olarak tutanağa geçirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için en az elli puan almak gerekmektedir.

EN AZ 50 PUAN GEREKLİ: Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın yazılı sınavdan en az elli puan alması, sözlü sınavda da başarılı olması gerekmektedir. Sınavda başarılı ve başarısız olanlar sınav kurulu tarafından Kurumun resmi internet adresinde ilan edilecektir.

Sınavlarda sorulacak sorular, sınav kurulu tarafından çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak hazırlanacak olup sınavlarda başarılı olamayanlar, belirlenen tarihler içerisinde gerekçesini belirten bir dilekçe ile yazılı olarak itirazda bulunabileceklerdir.