BIST 8.335
DOLAR 27,47
EURO 29,06
ALTIN 1.628,25
HABER /  GÜNCEL

Afrin'de son durum kaç terörist öldürüldü?

Türkiye'nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı operasyonu devam ediyor. TSK Afrin operasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Afrin'de öldürülen terörist sayısı 1369 olurken, 15 hedef imha edildi.

Abone ol

AFRİN 'den son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Afrin operasyonu 24. gününde devam ederken TSK'dan operasyonla ilgili son dakika açıklama geldi.

TSK tarafından, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 369 olduğu bildirildi.

15 HEDEF İMHA EDİLDİ: TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde: “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 15 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

1 GÜNDE 103 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bölgeden elde edilen bilgilere göre; 12 Şubat 2018 tarihinde, 103 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1369 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.

HEDEFLER ATEŞ ALTINA ALINDI: Afrin merkezine giden en önemli kavşak niteliğindeki Cinderes’e mesafe 3 kilometreye kadar düştü. Harekat kapsamında terör unsurlarından arındırılması hedeflenen Afrin’in Cinderes, Bafelyun Tepesi, Şeyh Huruz Dağı, Kefer Cenne, Şeran ve Racu beldesi bölgeleri havadan ve karadan ateş altına alındı. Tam isabetle vurulan terör hedeflerinden yükselen dumanlar, Türkiye’den de izlenebildi.