HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti seçime girecek mi? Halaçoğlu açıkladı

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, partisinin seçimlere katılabileceği yönündeki kararı Yargıtay'ın onayladığını ifade etti.

Halaçoğlu, bir televizyon kanalının canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Partisinin kongre sürecinin devam ettiğini belirten Halaçoğlu, şu an için 60 ilde teşkilatlandıklarını ve ilçelerle birlikte ve bunu Yargıtay’a bildirdiklerini söyledi.

Halaçoğlu, şöyle konuştu: "Yargıtay da onadı ve sitesinde `Seçime girebilir´ ifadesini koydu; fakat YSK, başka hiçbir partiye uygulamadığı şeyi bize uygulamaya kalkıştı. `İl, ilçe kongrelerinizi yapmadınız´ dedi. Halbuki bundan önce bizim gibi kurulmuş 7 parti, kurucularıyla büyük kongrelerini yapmışlardı ve seçime girmişlerdi.

MARTTA İL KONGRELERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ: Bize böyle bir şey çıkarınca yarın bunu bahane ederek, seçime sokmama gibi bir durumla karşılaşırız; düşüncesiyle bütün problemleri ortadan kaldıralım, dedik ve şubat ayında Türkiye´deki bütün ilçelerimizin kongrelerini tamamlama kararı aldık. Mart ayında da il kongrelerimizi tamamlayacağız. Nisan´ın ortalarında da büyük kongremizi olağanüstü olmak üzere tekrar yapacağız. Böylece o pürüzler de ortadan kalkacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Onlar da Afrin'e gidiyor gönüllüler seçilecek
Fabrikada skandal! Doktorum diyerek üstünü çıkarmasını istedi
10 Şubat ehliyet soruları MTSAS-MEB cevap ekranı yayınladı mı?
Ahmet Altan kimdir aslen? Ahmet Altan'ın eşi ve çocukları
14 Şubat hediyeleri kadına ne alınır Sevgililer günü kataloğu
29 Ekim resmi tatil mi 2019 okullar kaç gün tatil olacak?
Yorumlar 10 yorum