HABER /  GÜNCEL

Akşener meydan okudu: Kimsenin gücü yetmeyecek...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Önce denildi ki, ‘İYİ Parti’yi kurdurtmazlar.’ İYİ Parti kuruldu. Şimdi deniliyor ki, ‘Seçime sokmazlar.’ Hiç kimsenin İYİ Parti’yi seçime sokmamaya gücü yetmeyecektir."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Çanakkale'de 1 yıl önce yapmak istediği 'Milli İradeye Saygı' toplantısında otelde karşılaştığı engellemelerin birinci yıldönümünde partinin Çanakkale il başkanlığınca yemekli bir toplantı düzenlendi. İnternet üzerinden görüntülü olarak yemeğe katılanlara seslenen Akşener, “Hiç kimsenin İYİ Parti’yi seçime sokmamaya gücü yetmeyecektir" dedi. 

Geçen yıl Anayasa Referandumunda ‘Hayır’ oyu için çalışmalar yapan ve Çanakkale’de ‘Milli İradeye Saygı’ toplantısına konuşmacı olarak katılan Akşener'in etkinliği, otel yönetiminin aldığı son dakika kararı ile iptal edilmiş, Akşener’i bekleyenler duruma tepki gösterince de etkinliğin yapılacağı salonun elektrikleri kesilmişti. Tüm engellemelere rağmen pes etmeyen Meral Akşener, cep telefonu ışıkları, spot lambaları altında megafonla konuşmaya başlayınca konuşmanın sonlarına doğru salonun elektriği gelmişti. 

'İYİ'LER BULUŞUYOR': İYİ Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı tarafından dün akşam geçen yıl yaşananların yıldönümünde bir restoranda 'İYİ'ler Buluşuyor' adı altında yemek düzenledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cep telefonuyla internet üzerinden partililere görüntülü olarak seslendi. Görüntüsü, salondaki bir perdeye yansıtılan Akşener, şunları söyledi:

O ZAMAN DA SÖYLEMİŞTİM: “Evet geçen sene bu zaman Çanakkale’deydik. Referandumda 'Hayır' kampanyası için parasını ödediğimiz bir otelin salonunda program yapmak üzere geldik. Otel yönetimi ki, onlara bir sözüm yok. Gelen bir telefonla, bizim parasını ödediğimiz o salonu iptal ettiler. Ama karanlıkta da olsa, megafonla da olsa sizlerin sayesinde, sizlerin gayreti ve iradesiyle ben orada konuştum. O zaman demiştim. Ne yaparsanız yapın, engel olamayacaksınız. Aradan zaman geçti. İYİ Parti kuruldu. Milletimiz istedi. Milletimiz dedi ki, ‘Siz bekçi olun.' Bizde bekçiliğini yapıyoruz."

İKTİDARI ALACAĞIMIZA İNANCIM TAM: "Önce denildi ki; 'İYİ Parti’yi kurdurtmazlar.' İYİ Parti kuruldu. Şimdi deniliyor ki, ‘Seçime sokmazlar.’ Buradan sizlerle paylaşmak isterim ki, hiç kimsenin İYİ Parti’yi seçime sokmamaya gücü yetmeyecektir. Bu mücadelemiz ülkemiz, milletimiz için sürecek. Türkiye’nin huzura, devlet millet ayrışmasının önüne geçmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin hukuka, adalete ihtiyacı var. İktidarı alacağımıza inancımız tamdır.”

ÖNCEKİ HABERLER
14 Şubat hediyeleri erkeğe ne alınır Sevgililer günü kataloğu
5 dil biliyor 49 ülke gezdi ve sokakta yaşıyor
Salih Müslim ilk kırmızı listede başına ne kadar ödül konuldu?
Aksaray hava durumu nasıl yeni tahmin?
Hükümet düğmeye bastı! Evi olmayan kalmayacak
EYT ne demek emeklilikte yaşa takılmak ne anlama geliyor?
Yorumlar 7 yorum