BIST 1.377
DOLAR 8,08
EURO 9,75
ALTIN 460,57
YEREL

Adıyaman'da saniyeler içerinde valilik binası yerle bir oldu! İşte o anlar

İhlas Haber Ajansı

1971 yılında yapılan ve 50 yıldır hizmet veren Adıyaman Valiliği binası saniyeler içerisinde yerle bir oldu. 50 yıllık binanın yıkım anı saniye saniye kameralara yansıdı.

2016 yılında yapımına başlanılan yeni Adıyaman Valiliği binasının geçtiğimiz aylarda tamamlanması ve taşıma işlemlerinin yapılmasının ardından eski valilik binasında yıkım çalışmalarına başlandı. İki blok halinde birleştirilmiş olan 6 katlı binanın birinci ve ikinci kat iç ve dış duvarlarının yıkılmasının ardından binanın taşıyıcı kolanlarına darbeler vuruldu.

Yürütülen yıkım çalışmalarında iş makinesinin taşıyıcı kolona vurduğu son darbeyle 50 yıllık valilik binasının önce bir kısmı, daha sonra ise ikinci kısmı yerle bir oldu. Yıkım sonrası her yeri toz bulutu sardı. Yıkım esnasını filim izler gibi izleyen çok sayıda toz bulutundan kaçış anları da kameralara yansıdı.

"Maalesef bu bina çok çürük"
Bina hakkında bilgi veren yıkım firması yetkilisi Necmettin Bakır, “Evet kontrollü bir yıkım oldu, sizlerde zaten çektiniz. Depremlerde aynen bu şekilde oluyor. Maalesef bu bina çok çürük. Çürük olduğu için nasıl yıkıldığını gördünüz. Yeni yapılan yapılara daha dikkat edilmelidir. Bu binanın temeli de taş duvarla yapılmış. Çok eski bir bina ve bu binalarımızı yenilememiz lazım” diye konuştu.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Karaköy'de kapkaççıyı esnaf yakaladı o anlar kamerada
Antalya'da hırsız markete dadandı! Çaldığı ürünler herkesi şaşırttı
Akupunktur Hakkında Bilinmeyenler
Esenyurt'ta hırsıza İngiliz anahtarıyla saldırdı! O anlar olay oldu
Esenler'de hırsız kadın önce büfe sahibini soydu sonra kendi soyundu
Kuruluş Osman 39. bölüm fragmanı
Sadakatsiz 11. bölüm fragmanı
Benim Adım Melek 45. bölüm fragmanı
Hekimoğlu 30. bölüm fragmanı
Menajerimi Ara 17. bölüm fragmanı
Yorumlar