HABER / MAGAZİN

Acun koruma teklifini geri çevirdi

El-Kaide terör örgütünün hücre evlerinde işyeri ve evinin fotoğrafları bulunan Acun Ilıcalı, polisin 24 saat yakın koruma teklifini reddetti.

Geçen nisan ayında El-Kaide hücre evlerinde ele geçirilen bilgisayarların şifrelerinin kırılması üzerine elde edilen dosyalarda Acun Ilıcalı'ya suikast hazırlığı yapıldığı ortaya çıkmıştı.
 

EVİNİN FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nün operasyonuyla hücreevinde, işyeri ve evinin fotoğrafları bulunan Ilıcalı'ya İstanbul Emniyet Müdürlüğü polis koruması vermek istedi. Geçen günlerde, Ilıcalı'nın ofisine giden görevliler, yapımcıya 24 saat yakın koruma verebileceklerini söyledi.
 

NORMAL YAŞAMINA DEVAM EDECEK

Ilıcalı ise kendisine yapılan bu teklifi geri çevirdi. Ilıcalı, normal yaşantısına eskiden olduğu gibi korumasız devam edeceğini belirtti. Hizbullah'a yönelik operasyonlarda ele geçi-rilen dökümanlarda evi ve işyerinin adresiyle krokileri çıkan ve bombalı suikast hazırlığı yapıldığı anlaşılan modacı Cemil İpekçi'ye 2011 yılında devletten koruma verilmişti. İpekçi, o günden beri koruması olmadan dışarıya adım atmıyor.

Yorumlar1 yorum