BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  2018 GENEL SEÇİMLERİ

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan ikna edilirse...

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan bugünkü köşesinden 2019 seçimleri ve Ali Babacan'la ilgili çok konuşulacak iddialar yazdı. Takan, Gül'ün 2019 için adayının Ali Babacan olduğunu ileri sürdü.

Abone ol

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan geçen hafta "Abdullah Gül sertleşecekmiş" başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Yazısında eski Cumhurbaşkanı'nın yeni parti çalışmalarını hızlandırdığını ve AK Parti'li bazı isimlerinde toplantılara katıldığını yazmıştı. Takan, Abdullah Gül'le ilgili iddialarını bugün de sürdürdü. Gül'ün 'yol haritası'na ilişkin iddiaları yazan Takan Ali Babacan'la da 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı adaylığı için görüşeleceğini öne sürdü.

İşte Ahmet Takan'ın Abdullah Gül ve Ali Babacan'la ilgili yazdıkları:

"...

Siyaset arenasında daha sert ve net bir tavır takınacağı ileri sürülen Abdullah Gül'ün taraftarları iki seçenekli bir yol haritasının izleneceğini anlatıyor.

Şöyle;

1- Abdullah Gül'ün "dava arkadaşlığı"ndan yola çıkarak Erdoğan'ı çekilmeye ikna etmesi... Vee!.. Yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ali Babacan'ın aday gösterilmesi ve böylece partinin bölünmesinin önüne geçilmesi.

2- R. Erdoğan bu formüle ikna edilmemesi halinde hazırda tutulan yeni partileşmenin raftan indirilmesi ve Ali Babacan'ın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesi.

Taraftarları Abdullah Gül'e o kadar inanmışlar ki, her iki formülde de Ali Babacan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına CHP'nin de destek vereceğini iddia ediyor ve oldukça kesin ifadeler kullanıyorlar.

Abdullah Gül'ün eski danışmanı yazdı bu kez çok ciddi geliyor!

Bomba Melih Gökçek ve Ali Babacan iddiası

ÖNCEKİ HABERLER
Budist terörü Arakan'dan Srilanka'ya sıçradı
Dolunay 13. bölüm Ferit ile Deniz büyük bir şok yaşıyor
Habur kapatılırsa en çok hangi sektörler etkilenir?
Ankara'dan Barzani'yi 'yok sayma' stratejisi... Erbil'e 5'li kıskaç...
Twitter 280 karaktere çıktı bizimkiler çıldırdı
Yarın fırınlar açık mı haftasonu fırınlar ne zaman açılıyor?
Yorumlar 35 yorum