BIST 1.325
DOLAR 7,93
EURO 9,47
ALTIN 461,25
HABER /  MEDYA

Vedat Milor programı neden bıraktı olay tweet!

Yemek eleştirmeni Vedat Milor'un NTV'de yayınlanan programını neden bıraktığı merak konusuydu. Milor'un programı bırakma nedeni attığı bir tweetle ortaya çıktı. Milor tweetinde şarap içmesinin ve bazı restoranları övmemesini neden gösterdi.

Abone ol

Geçen yıl NTV’deki Tadı Damağında isimli yemek programına sürpriz bir şekilde son verilen yemek eleştirmeni Vedat Milor, yeni program yapıp yapmayacağına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Sosyal medya hesabından Fransa Nice’teki bir restorandan tatlı tanıtan Milor, Alican Eker isimli bir takipçisinin “Abi tekrardan program yapacak mısın” sorusuna, önce “Teklif gelmez” diyerek yanıt verdi.

ŞARAP İÇMEYİ BIRAKIP BİRİLERİNİN LOKANTASINI ÖVERSEM...

Takipçisinin, “Üzücü :/ gerçekten sizden bir şeyler öğreniyorduk artık buralardan ne kaparsak” yanıtına karşılık veren Vedat Milor, “Şarap içmeyi bırakır ve birilerinin lokantalarını översem teklif gelir ama haysiyet gider” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl programına son verilmesinin ardından Vedat Milor sosyal medya hesabından "İş harici İstanbul'da hiçbir lokantaya dana bifteği için gitmem" demiş ve bu yorum Nusret'in ortağı Ferit Şahenk'e gönderme olarak yorumlanmıştı.

VEDAT MİLOR KİMDİR?

Prof. Dr. Vedat Milor İstanbul’da doğmuştur. Kendisi Türk öğretim üyesi, yemek ve şarap eleştirmeni, Tadı Damağımda adlı programın sunucusudur. 2005 yılından beri Cuma günleri Milliyet Cadde ve pazar günleri Milliyet Pazar eklerinde yazmaktadır. Aslen Konyalı olan Vedat Milor, Linda S. Milor ile evlidir. Çiftin 2002 doğumlu Ceylan Handan adında bir kızı vardır.

Galatasaray Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Bir dönem London School of Economics’te eğitim gördü. Amerika’ya Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa’da kaldı. Doktora tezi “Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in”, 1990 senesinde Amerika’da, American Sociological Association tarafindan senenin en iyi doktora tezi seçildi.

KEMAL DERVİŞ'LE ÇALIŞTI

Doktorası bitip askerliğini de yapınca Dünya Bankası’nda işe başladı. İki yıl süren görevinde bir süre de Kemal Derviş’le çalıştı. Sonra Brown Üniversitesi’ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi. Princeton Üniversitesi’nde Institute For Advanced Study’ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı. Stanford Üniversitesi’nde hukuk okudu ve JD derecesi aldı. İlk yüzde 10’a girerek bitirdi. Aynı okulda doçent olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı. Daha sonra Georgia Teknoloji Enstitüsü’nde, öğretim üyeliğine başladı. Milor orada politik ekonomi, İstanbul Koç Üniversitesi’nde ise uluslararası ilişkiler dersleri verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD sözcüsünün olay açıklaması Erdoğan için ne dedi?
Suudi Arabistan'da kadınlara otomobil kullanma izni!
Macron: AB, bugün çok zayıf, çok yavaş ve çok etkisiz
Rıza Sarraf davasının hakimi kararını açıkladı
YÖK'ten bir sınav sistemi değişikliği daha...
Kasım ayı hacamat takvimi 2020 ne zaman yapılır?
Yorumlar