HABER /  SEÇİM

Abdullah Gül'den tek cümlelik AK Parti listesi yorumu!

Abdullah Gül, AK Parti'nin YSK'ya teslim ettiği aday listesi için tek cümlelik bir yorum yaptı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte, Özdilek Alışveriş Merkezi içindeki bir sinemada, Çanakkale Deniz Savaşı'nı konu alan “Son Mektup" adlı filmi izledi.

Girişte, basın mensuplarının, partilerin Yüksek Seçim Kurulu'na sundukları milletvekili aday listelerini nasıl değerlendireceğine ilişkin sorusuna Gül, “Onu başkalarına soracaksınız. Hepsine hayırlı olsun inşallah. Söyleyeceğim bu" cevabını verdi.

"NOKSANLIK VAR"

Abdullah Gül, filmle ilgili olarak da, “Başından beri çok merak ediyordum. Ankara'dayken böyle filmleri destekledim. Böyle filmlerin olmasını çok istedim. Çanakkale Savaşı büyük bir olaydır. Deniz savaşı ayrı, kara savaşı ayrı. Bu deniz savaşı ile ilgili bir film. 100. yıldönümünü yaşadığımız bir dönemde; çok sayıda kitabın, çok sayıda filmin, çok sayıda başka sanat-kültür eserinin, çok canlı bir şekilde olması gerekirdi. Onu görmüyorum doğrusu, bu birazcık üzücü. Balkan Savaşı'nın da 100. yıldönümünde aynı noksanlığı gördük. Tabii 1. Dünya Harbi'nin neticeleri bizi çok ilgilendirdi. Dolayısıyla bizim acımız daha büyük. O açıdan, daha canlı bir şekilde tarihin yaşanmasını isterdim" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
IŞİD'ten Türkiye sınırında saldırı: 38 ölü!
Listeye giremeyen AK Parti adayı intihar etti!
Erdoğan'dan İran'a doğalgaz tepkisi!
CHP'de liste dışı kalan 2 isim için Uğur Dündar'dan tepki
İbrahim Tatlıses eğer yürüyemezse
Kepenk indirdiğini duyurdu Şeyma Subaşı Acun ve namaz itirafı bomba!
Yorumlar 11 yorum