BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Abdullah Gül AK Parti'nin başına geçmek istiyor

Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan, Gül'ün AK Parti'nin başına geçmeyi isteğini iddia etti.

Abone ol

Abdullah Gül'ün eski danışmanı, Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu.

Ahmet Takan, Erdoğan'ın tavrına ilişkin ise şu bilgiyi paylaştı: Cumhurbaşkanı, Abdullah Gül’ü dinliyor. İsteklerine şu ana kadar ne evet ne de hayır dedi. Ama Abdullah Bey, öyle şeyler istiyor, öyle şeyler öne sürüyor ki zannedersiniz partiyi bana vermeyin diyor

İşte Ahmet Takan’ın bugünkü köşesinden ilgili bölüm:

EN KALABALIK TOPLANTIYI FIRAT YAPTI

AKP cadı kazanı gibi..

Son Afyon kampındaki cılız çözüm süreci isyanının ardından AKP klasiği olan ev toplantıları hız kazandı.

Yeni bir istikbal kapısı arayan AKP’li vekiller gruplar halinde toplanıyor. Bu toplantıların hepsi Recep Erdoğan tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor. AKP kulislerine düşen son havadise göre en kalabalık toplantıyı, AKP kurucularından eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat yaptı. Katılan 50 kişinin yarısı milletvekiliydi diğer yarısı da eski milletvekilleri ve bazı önemli bürokratlardı. Ev toplantısının fotoğrafları ve katılanlar anında Recep Erdoğan’a ulaştırıldı. Erdoğan da fotoğrafları Ahmet Davutoğlu ile paylaştı.

abdullah-gül-ak-partinin-başina-geçmek-istiyor.jpeg

GÜL GENEL BAŞKANLIĞIN KENDİSE VERİLMESİNİ İSTİYOR

Hükümete yakın kaynaklardan aldığım bilgilere göre Abdullah Gül ile Recep Erdoğan arasındaki temas trafiği de son zamanlarda yoğunlaştı. Gül, Erdoğan’dan, AKP büyük kongresinin seçim öncesi yapılıp kendisine genel başkanlığın verilmesini istiyormuş. Çankaya kaynakları da ikili arasındaki görüşmeleri doğruluyor ve şunları söylüyor;

“Cumhurbaşkanı, Abdullah Gül’ü dinliyor. İsteklerine şu ana kadar ne evet ne de hayır dedi. Ama Abdullah Bey, öyle şeyler istiyor, öyle şeyler öne sürüyor ki zannedersiniz partiyi bana vermeyin diyor.”

Sizin oralarda durum nasıl bilemem ama başkent kaynıyor..