BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 498,39
HABER /  DÜNYA

AB'den son dakika referandum açıklaması

16 Nisan'daki referandum konusunda AB'den son dakika açıklaması geldi. Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

Abone ol

Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Temsilcisi Federica Mohgherini'nin son dakika yapmış olduğu açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili olarak 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' dedi.

Avrupa Birliği odaklı haberler yapan "euinside.eu" sitesinin haberine göre, Mogherini AB'ninTürkiye'deki referandum sonuçlarını kabul ettiğini söylerken, Türkiye'nin Venedik Komisyonu kararlarına uyması gerektiğini belirtti. Mogherini, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin durdurulmayacağını vurguladı. Öte yandan, Mogherini yeni müzakere başlıklarını açma konusunda herhangi bir çalışma yürütülmediğini de ekledi.

AVRUPA BİRLİĞİ SONUÇLARI KABUL ETTİ

Yapılan bu açıklamayla  Avrupa Birliği, Anayasa Değişikliği referandum sonuçlarını kabul etmiş oldu.

Avrupa Komisyonu daha önce referandum için şeffaf bir soruşturma talep ederek, sonuçları tanımak için itiraz süreçlerinin tamamlanmasının bekleneceğini açıklamış, ayrıca AKPM ve Genişleme Raportörü Kati Piri, referandum sonuçlarıyla ilgili olumsuz açıklamalar yapmışlardı.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD, Kuzey Kore'yi vurmaya hazır!
Almanya'dan yeni bir Türkiye açıklaması daha!
Bursa-İzmir karayolunda tatil yoğunluğu
Türkiye genelinde şok huzur operasyonu
Facebook "dezenformasyon" konusunu itiraf etti
ABD'den Kuzey Kore'ye nükleer müzakere teklifi!
Çeyrek altın ne kadar? Altın fiyatları düşüyor mu?
Kremlin'den flaş Erdoğan açıklaması!
Denizli'de 9 kişi FETÖ'den tutuklandı
Şanlıurfa'da aileler çatıştı 10 yaralı var!
Yorumlar 14 yorum