BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  GÜNCEL

80'lik uyuşturucu satıcısı!

Samsun'da, tarlasında kurutulmaya bırakılmış 14 kilo esrar ve 40 kök hintkeneviri ele geçirilen 80 yaşındaki Osman Seven tutuklandı.

Abone ol

Şüphelinin tarlasında, geçen yıl da bin 200 kök hintkeneviri ele geçirildiği ortaya çıktı.

GEÇEN SEDE DE BASKIN YAPILMIŞ

Olay Ayvacık İlçesi'nde dün meydana geldi. Polis, Orta Mahallede oturan ve uyuşturucu suçundan sabıkası bulunan Osman Seven'in, kendisine ait tarlada esrar hammadesi olan hintkeneviri ektiği ve esrar ticaretini yaptığı yönünde ihbar aldı.

Seven'e ait tarlaya ve eve dün baskın düzenleyen polis ekipleri, tarlada yapılan aramada kurutulmaya bırakılmış 14 kilo esrar ile boyları 1.5 ila 2.5 metre uzunluğunda 40 kök hintkeneviri buldu. Gözaltına alınan Osman Seven ifadesinde tarlanın kendisine ait olmadığını ve uyuşturucuyla ilgisinin bulunmadığını öne sürdü. Ancak oğlu A.S. polise, tarlanın babasının tapulu arazisi olduğunu ve babasının ekip biçtiğini söyledi. Yapılan soruşturmada, Osman Seven'in geçen yıl da tarlasında bin 200 kök hintkeneviri ele geçirildiği ortaya çıktı.

Polisteki işlemlerinin ardından dün Çarşamba Adliyesi'ne sevk edilen Osman Seven, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece 'uyuşturucu bulundurmak ve uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçlarından tutuklandı.