HABER /  GÜNCEL

72 albaya FETÖ gözaltısı 14 ilde büyük operasyon!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na yönelik FETÖ operasyonu düzenleniyor. 25'i muvazzaf 72 albay hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda ankesörlü telefonlarla FETÖ/PDY ile irtibatları tespit edilen halen aktif görevde 25 albay ve haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idare işlem yapılan 47 albay olmak üzere 72 albay hakkında 14 ilde gözaltı işlemleri başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün “mahrem imamlar” ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen halen aktif görevde 25 albay ve haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan 47 albay olmak üzere toplam 72 albay hakkında 14.05.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 14 ilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

ÖNCEKİ HABERLER
Emekliye bayram ikramiyesi ödemesi hangi gün-güncel tarih bilgisi
Akşener'e iki ilde büyük şok! Aday yapacak isim bulamadı!
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM iş takvimi-2018
Erdoğan kazanamama ihtimalini soran BBC'ye öyle bir yanıt verdi ki
Silivri Jandarma Komutanı FETÖ'den gözaltına alındı...
2022 maaşları ne kadar oldu zamlı ödeme günleri
Yorumlar 7 yorum