HABER /  EMEKLİ

Emekliye bayram ikramiyesi ödemesi hangi gün-güncel tarih bilgisi

Emekliye bayram ikramiyesi ödemesi ne zaman 2018, emekliye bayram ödemesi için bakan net tarihi verdi. 2018 yılında emeklilere ödenecek olan 1000 liralık bayram ikramiyesi haziran ayının ilk haftası, Ramazan Bayramı öncesi ödenecek. 2018 ramazan ayı ise bu sene 15 Haziran cuma günü başlayacak. Yani emekliler 1000 liralık bayram ikramiyesi, bayramdan 10 gün önce almış olacak.

Emeklilere 1000 lira bayram ikramiyesi ne zaman verilecek, tarih belli mı diye arama yapan emeklilere güzel haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, verdi. 1000 liralık bayram ikramiyesi ödemesi emeklilere haziran ayının ilk haftası yapılacak.

Emeklilere 1000 TL ikramiye ödeme tarihi ne zaman sorusu yanıtını buldu.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin haziran ayının ilk haftasında ödeneceğini bildirdi.

"Allah nasip etti, inşallah haziran ayının ilk haftasında ödemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunlarla ilgili tam tarihleri de açıklayacağız.

 Sarıeroğlu, Anneler Günü dolayısıyla AK Parti Kadın Kolları İl Yönetimi ve İlçe Yürütme Kurulu üyeleri ile Keçiören'deki bir tesiste düzenlenen programda bir araya geldi.

Anneliğin en ulvi duygu olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutladı.

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının üzerinden 4 yıl geçtiğini anımsatan Sarıeroğlu, "Evlatlarını orada kaybeden annelerimiz var. Onlara da sabırlar diliyorum. Bu anlamda kaybettiğimiz 301 canımızı da buradan rahmetle yad ediyorum. İş sağlığı ve güvenliği konusunda tavizsiz şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu anlamda gerek denetim ve rehberlik faaliyetlerimiz, gerek mevzuat çalışmalarımız ve sosyal paydaşlarımızla yaptığımız iş birliğiyle iş kazalarının azaltılmasıyla alakalı da güçlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Ülkenin geleceğini inşa eden annelerin hayatın her alanında mutlu, huzurlu ve etkin olabilmesi için AK Parti olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini vurgulayan Sarıeroğlu, sahip oldukları samimi duygular neticesinde Türkiye'yi büyüttüklerini, istihdamda rekorlara imza attıklarını ve reform niteliğinde düzenlemeleri hayata geçirdiklerini bildirdi.

Sarıeroğlu, Türkiye'nin iddiası, büyük hayalleri olan ve bu büyük hayallere de ulaşmayı hak eden bir ülke olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Ülke olarak yakın dönemde çok badire atlattık. Terör olaylarına maruz kaldık, 15 Temmuz gibi ağır bir darbe girişimini atlattık. Rabbim bir daha böyle sınavlardan bizleri geçirmesin. Diğer taraftan terörle mücadele kapsamında, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla tüm dünyaya Türkiye'nin terörle terbiye edilemeyeceğini ve Türkiye'nin asla diz çöktürülemeyeceğini göstermiş olduk. Bu vesileyle ben tüm Mehmetçiğimizi minnetle yad ediyorum, şehit kardeşlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum."

Bayram ikramiyesinin emeklilerin en temel beklentisi olduğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, "Allah nasip etti, inşallah haziran ayının ilk haftasında ödemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunlarla ilgili tam tarihleri de açıklayacağız. Emeklilerimize hem Ramazan Bayramı'nda hem de Kurban Bayramı'nda biner lira ikramiyeyle ilgili çok güçlü bir adımı atacağız. Birileri diyor ki 'biz dedik de oldu.' Öyle bir şey yok. Üç dört aydır masamızdaydı, gündemimizdeydi." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Akşener'e iki ilde büyük şok! Aday yapacak isim bulamadı!
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM iş takvimi-2018
Erdoğan kazanamama ihtimalini soran BBC'ye öyle bir yanıt verdi ki
Silivri Jandarma Komutanı FETÖ'den gözaltına alındı...
Firari Zekeriya Öz'ün son görüntüsü ortaya çıktı! Ne olmuş öyle?..
Bursluluk sınav tarihleri 2020 İOKBS ne zaman başvurusu
Yorumlar