HABER /  GÜNCEL

Akşener'e iki ilde büyük şok! Aday yapacak isim bulamadı!

İYİ Parti lideri Meral Akşener seçim kampanyasını bugün resmen başlatıyor... Ancak kampanya öncesi Akşener büyük bir şok yaşadı. Bayburt ve Hakkari'den İYİ Parti'ye milletvekili adaylığı için başvuru yapan çıkmadı...

Abone ol

İYİ Parti’nin kurulduğu 25 Ekim 2017’den bu yana 70 ile giden cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, bugün saat 11.00’de Ankara Congresium’da bir toplantı yapacak ve resmi seçim startını verecek.

Parti yöneticileri, il ve ilçe başkanlarının yanı sıra binlerce partilinin katılması beklenen toplantıda, partinin seçim müziği ve sloganının açıklanması beklenirken Akşener, hedeflerini ve “nasıl bir Türkiye hayal ettiğini” anlatacak.

EN ÇOK BAŞVURU ANKARA'DAN... Geçen pazartesi akşamı sona eren ve 3 bin 449 kişinin başvurduğu milletvekilliği aday adaylıkları da analiz ediliyor. İYİ Parti’de en çok başvurunun yapıldığı yer 337 kişiyle Ankara 1’inci bölge olurken, onu 289 başvuruyla İstanbul 2’nci bölge ve 275 başvuruyla İstanbul 3’üncü bölge takip etti.

İKİ İLDEN ADAY ADAYI ÇIKMADI... Hakkâri ve Bayburt’ta ise hiç başvuru olmadı. Seçime girecek adayların belirlenmesi için teşkilatlarda temayül yoklaması yapılacak. 

ÖNCEKİ HABERLER
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM iş takvimi-2018
Erdoğan kazanamama ihtimalini soran BBC'ye öyle bir yanıt verdi ki
Silivri Jandarma Komutanı FETÖ'den gözaltına alındı...
Firari Zekeriya Öz'ün son görüntüsü ortaya çıktı! Ne olmuş öyle?..
ATA AÖF soru cevapları açıklandı mı-ATA AÖF giriş ALMS sayfası
Trump'ı yıkan anket! Joe Biden Trump'ın 10 puan önünde
Yorumlar 98 yorum