BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  POLİTİKA

5 yıldır elektrige zam yok

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Gülerin kozu elektrik fiyatları..

Abone ol

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, son beş yılda elektriğe zam yapmadıklarını, indirim yaptıklarını belirterek, ''Bu sayede, dünyanın en ucuz elektriğini ve doğal gazını kullanan ülkeler arasına girdik'' dedi.

Güler, partisince Cumhuriyet meydanınında düzenlenen mitingde ''Samsun'u bir enerji merkezi haline getirdiklerini'' anlatarak, elektriğe beş yıldır zam yapmadıklarını kaydetti.Güler, ''Bunun anlamı her gün her aileye beş ekmek demektir. Bu sayede dünyanın en ucuz elektriğini ve doğal gazını kullanan ülkeler arasına girdik'' dedi.

"Yumurta kapıya gelmeden herkes kömürünü alsın"

Vatandaşlara dağıttıkları kömür konusunda muhalefetten eleştiriler geldiğini de belirten Güler, ''Biz bu kömürü yazdan dağıtıyoruz ki yumurta kapıya gelmeden herkes kömürünü alsın. 'Seçim için yapıyorlar' diyorlar, halbuki biz beş senedir dağıtıyoruz'' dedi.

Karadeniz'de petrol ve doğal gaz aramalarını devam ettirdiklerini de anımsatan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Güler, ''İnşallah yakın bir gelecekte, Türkiye, petrol ve doğal gazda dışa bağımlılığı daha da azaltacak. Belki de ortadan kaldıracak'' diye konuştu.