BIST 1.108
DOLAR 8,34
EURO 9,74
ALTIN 501,50
HABER /  DÜNYA

3. Dünya Savaşını kimin kazandığı belli oldu

Gündemden düşmeyen 3. dünya savaşı için ülkeler son yıllarda hiç olmadığı kadar silahlanmaya başladı. Bu kapsamda 3. dünya savaşı simülasyonu yapıldı. Kazanan ülke ise sürpriz oldu.

Abone ol

ABD merkezli düşünce kuruluşu RAND Corporation, 3. Dünya Savaşının simülasyonunu gerçekleştirdi.

Simülasyonlarında, ABD güçleri Çin ve Rusya orduları ile karşı karşıya geldi. Simülasyonlara göre savaşın kara, deniz, hava, uzay ve siber uzay cephelerinin tamamında ‘çekişmeli’ geçti.

ABD darma duman oldu
Breaking Defense’de yer alan habere göre RAND analisti David Ochmanek “Oyunlarımızda Rusya ve Çin’le savaştığımızda ‘maviler’ (ABD) genelde ‘darma duman’ ediliyor." dedi.

Çok sayıda insanın hayatını kaybettiğine dikkat çeken Ochmanek, "Çok fazla ekipman kaybediyoruz. Genelde hedefimizde – yani karşı tarafın saldırmasını – engellemekte başarısız oluyoruz.” diye konuştu.

Hayalet uçaklar yerdeyken vuruldu
Simülasyon savaşına göre ABD’nin geçmişte keyfini sürdüğü üstünlüğü elde etmekte zorlanacağına yoruluyor. Simülasyonlardaki ABD karşıtı ‘kırmızı’ güçler ABD hayalet uçaklarını daha pistteyken imha ediyor, ABD savaş gemilerini batırıyor, ABD üslerini yok ediyor ve kritik öneme sahip ABD askeri sistemlerini ortadan kaldırıyor.

Havalanmadan imha ediliyorlar
Savaş simülasyon ve oyunlarında onlarca yıl deneyime sahip eski savunma bakan yardımcısı Robert Work de şunları söyledi:“Bildiğim her senaryoda, F-35’ler havalanabilirlerse hava üstünlüğünü ele geçiriyorlar. Ama daha havalanmadan yerde imha ediliyorlar.”

ÖNCEKİ HABERLER
ALES para yatırma hangi bankaya yapılır kaç para?
Gelinim Mutfakta'da bugün ne oldu işte çeyrek altının sahibi
Bekir Pakdemirli eşi Ahu Pakdemirli kimdir aslen nereli?
İsrail polisi Mescid-i Aksa imamlarına saldırdı
Yanlış yerde uyudu bir kasaba uyanmasını bekliyor
VGM burs sonuçları açıklanıyor 2020 kaç gün kaldı?
Yorumlar