HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

3 boyutlu mağaza dönemi

İnternette 3 boyutlu mağazalar oyuncuların hayalleriyle doluyor sonra...

IBM Yazılım dahil pek çok yazılım şirketi 3 boyutlu internet teknolojisi ile internet üzerinden alışverişi güvenli ve kolay hale getirmeye çalışıyor. Linden Lab adlı şirket tarafından ABD'de başlayan oyun artık milyonlarca kişinin tutkusu haline geldi. Kaç kişinin kullandığı konusunda spekülasyonlar devam ederken firmalar mağaza almaya devam ediyor.

Vestel, oyunda sanal ada alarak Vestel City'yi Second Life'a taşırken marka bilinirliğini artırmayı hedefliyor. Giyim firmaları insana benzer Avartar adı verilen oyun kahramanlarını giydirirken 3 boyutlu dünyada alışveriş olanağı sunuyor. Oyunda kullanılan 3 boyutlu internet uygulamalarında IBM'nin yazılım teknolojisi de kullanılıyor. Böylece oyun sırasında kullanılan olanaklar ve sanal reklam uygulamaları kullanılıyor.

YENİ PAZAR

Kimi borcunu, kimi sağlık sorunlarını unutmak için Second Life oyununa dahil oluyor. Gerçekte pasif kişiliğe sahip biri, yalan dünyanın seçkin kişiliği olmaya çalışıyor. Giyim firmaları, restoranlar, konsept otomobiller, beyaz eşya ve ev elektroniği ürünleri yalan dünyada kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Funda Arar hamile mi?
Seda Sayan uçak almış
Mc Donaldsın başı belada
Iraklı Kürtler ısrarcı
2 erkeğe tecavüz skandalı
28 Ekim'de okullar yarım gün mü saat kaça kadar okullar açık?
Yorumlar