BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  POLİTİKA

20. günde Kılıçdaroğlu'ndan AİHM açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yürüyüşün 20. gününde AİHM açıklaması geldi. Referandum sonuçlarına itiraz dilekçesinin hazırlandığını ve AİHM'e başvuracaklarını açıkladı.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 20. günü öncesinde yaptığı açıklamada, referandum sonuçlarına ilişkin hazırlanan itiraz dilekçesinin hazır olduğunu söyleyerek "AİHM'e başvuruyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"nün 20. gününde devam ediyor. Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesinde İzmit'te şehitlik ziyaretinde bulundu, dua etti.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları;

Kılıçdaroğlu HDP'lilerle kol kola yürüdü

"Dün çok sıcaktı, bugün daha iyi bir atmosferde yürüyüşümüzü gerçekleştirmiş olacağız. İzmit'in efsane belediye başkanı Leyla Atakan'ı ziyaret ettik, mezarlarında dua okuduk. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Adalet Yürüyüşümüzü yapıyoruz, bu artık toplumun her kesimi tarafından hissediliyor. 20 Temmuz'dan sonra Türkiye süratle bir parti devletine dönüştü. Diyanet'ten MİT'e kadar, BDDK'dan, bakanlıklara kadar her şey bir siyasal partinin şubesine dönüştü. Bu yürüyüşün bir anlamı da, biz kendi ülkemizde düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz bir duruma gelmiş olması. Siyasi iktidarın bu yüzden bizim yürüyüşümüze kulak kabartması, dikkatle izlemesi en temel arzularımdan birisidir. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum."

 CHP, REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN AİHM'E GİDİYOR

"Mühürsüz seçimle ilgili, referandumda malesef, YSK'nın aldığı karar nedeniyle referandum gayri meşru hale geldi, dilekçemizi hazırladık, AİHM'e başvuruyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Alkollü içki zamlı fiyatları 2017 rakı fiyatına 4.5 lira ÖTV ayarı
Balıkesir saatlik hava durumu işte yağmurun geliş saati
Malatya hava durumu 91 yılın rekoru kırıldı dikkat!
Atatürk Havalimanı'nda şoke eden görüntü pantalonunu indirip....
Darbeci generalden ilginç savunma yetişkin içerikli film izlediğim için...
Çukur 105. bölüm fragmanı: 4. sezon 13. bölüm
Yorumlar 29 yorum