BIST 1.103
DOLAR 7,69
EURO 8,98
ALTIN 459,10
HABER /  GÜNCEL

2 yaşındaki çocuk domuz gribine yenildi

TUNCELİ'de H1N1 virüsü tespit edilen 2 yaşındaki çocuk tedavi gördüğü Elazığ'da yaşamını yitirdi.

Abone ol

TUNCELİ Halk Sağlığı Müdürü Musa Şahin, H1N1 virüsü tespit edilen 2 yaşındaki kız çocuğunun, tedavisi için sevk edildiği Elazığ'da yaşamını yitirdiğini bildirdi. 

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ocak ayından bu yana soğuk algınlığı, nefes alamama, yüksek ateş, boğaz ağrısı şikayetleriyle Tunceli Devlet Hastanesi'ne 25 hastanın başvuruda bulunduğunu söyledi.

Bu hastalardan H1N1 şüphesi taşıyan 19'undan numune alınarak Erzurum Halk Sağlığı Bölge Laboratuvarına gönderildiğini ve 11 hastanın tetkikinin pozitif sonuçlandığını belirten Şahin, "Bu hastalarımızdan 9'u sıhhatle taburcu oldular. Maalesef 2 yaşındaki bebeğimiz sevk edildiği Elazığ'da yaşamını kaybetti. Bir hastamızın da halen Tunceli Devlet Hastanesinde tedavisi devam ediyor' dedi.

GRİP AŞISI UYARISI

Tunceli Devlet Hastanesine hasta başvurularının devam ettiğini belirten Şahin, şunları söyledi:

"Burada özellikle kronik hastalıkları olan kalp, şeker, tansiyon rahatsızlığı, ileri yaş ve özellikle 65 yaş üstü, hamileler ve toplu alanlarda çalışan, riskli alanlarda çalışan özellikle sağlık personeli arkadaşlarımızın mevsimsel olarak gelen grip aşılarını yaptırmalarını öneriyoruz. Bunun özellikle bağışıklık sistemi koruyucu noktasında ciddi bir katkısı var ve halen grip aşılarını yaptırabilirler."

Şahin, bu virüs açısından Tunceli'de endişe edecek bir durumun olmadığını da belirterek, gerekli tedbirlerin alınmış olduğunu sözlerine ekledi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Motorine dün indirim bugün zam litresi kaç lira?
Sur'da anons yapan HDP'liler neye uğradıklarını şaşırdı!
Kısmetse Olur Mehtap rezil oldu bu nasıl şaka!
Davutoğlu: Bunun sorumlusu Rusya'dır
Şırnak Cizre'deki o bodrum! Bakın bu kez ne oldu
Masterchef Emir Elidemir babası kim neden ve ne zaman öldü?
Yorumlar