HABER /  GÜNCEL

2 kız öğrenci 'Kırgın Çiçekler'den etkilenip intihara kalkıştı

Karaman'da iki lise öğrencisi kızın, Kırgın Çiçekler dizisinden etkilenerek sınıfta çok sayıda ilaç içip intihar teşebbüsünde bulunduğu iddia edildi.

KARAMAN'da bir ortaokulda eğitim gören 12 yaşındaki kız öğrenciler A.D. ve C.N.D., sınıfta çok sayıda ilaç içerek intihara kalkıştı. Tedavilerinin ardından taburcu edilen öğrencilerin, bir yurtta kalan öğrencilerin hayatını anlatan Kırgın Çiçekler isimli televizyon dizisinden etkilenip intihara kalkıştığı iddia edildi.

EVDEN GETİRİP SINIFTA İÇTİLER: Kentteki bir ortaokulda dün, 7'nci sınıf öğrencileri A.D. ve C.N.D., iddiaya göre, evlerinden getirdikleri ilaçları sınıfta yutarak intihara kalkıştı. Durumu fark eden öğretmenler, kendi araçlarıyla iki kız öğrenciyi Karaman Devlet Hastanesi'ne götürdü. Mideleri yıkanan öğrenciler tedavilerinin ardından taburcu oldu.

'DİZİDEN ETKİLENDİK' DEDİLER: İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı. Müdürlük yetkilileri, öğrencilerin, bir yurtta kalan kızların hayatını anlatan Kırgın Çiçekler isimli televizyon dizisinden etkilenmeleri sonucu intihara kalkıştıklarının anlaşıldığını söyledi. Öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten yetkililer, okula rehber öğretmen gönderip, öğrencilere psikolojik destek vermeye başladıklarını kaydetti.

Yorumlar 2 yorum