BIST 9.765
DOLAR 32,57
EURO 34,99
ALTIN 2.430,93
HABER /  GÜNCEL

2 bin euro maaş ister misiniz?

Bu krizde bu ortamda iyi para. Hem de Almanya'da. 2 bin euroya kadar maaşla çalışacak eleman aranıyor.

Abone ol

Almanya, Türkiye'den İslami kesim kurallarını bilen 400 kasap ve mezbahada çalıştırılacak eğitimli işçi istiyor.

Almanya'ya gitmeyi hak kazanan kasaplar, becerilerine ve çalışacakları işyerlerine göre 1000-2000 Euro arasında maaş alacaklar.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bandırma Kasaplar Celepler Odası Başkanı Göksel Karlahan Türkiye İş Kur'a başvuruda bulunan Almanya'nın, 400 profesyonel kasap ve mezbahanelerde görev yapacak işçi istediğini açıkladı.

HABERİN DEVAMI BİR SONRAKİ SAYFADA

[PAGE]

Almanya'da yaşayan Türk işçilerin et ihtiyacını karşılamak için istenilen kasapların, İslami kesim kurallarını bilmesi şart koşuluyor. Bu talebe Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ'ın sıcak baktığını söyleyen Göksel Karlahan, "Önümüzdeki günlerde oluşturacağımız bir heyet Almanya'ya gidecek. Türkiye'den istenen meslektaşlarımızın nerelerde çalıştırılmak istendiğini görüp öğreneceğiz. Daha sonra sanıyorum sınav ile tespit edeceğimiz arkadaşlarımızı Almanya'ya uğurlayacağız. Almanya'da görev yapacak meslektaşlarımızın maaşları 1000-2000 Euro arasında değişecek" dedi.

Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bandırma Kasaplar Celepler Odası Başkanı Göksel Karlahan, Almanlar ile yaptıkları telefon görüşmelerinde istenilen işçilerin kalifiye olması halinde bu sayının daha da artacağını sözlerine ekledi.

Türkiye'de 15 bini Kasaplar Federasyonu'na kayıtlı 15 bini ise kayıt dışı olmak üzere 30 bin kasap bulunuyor.