HABER /  GÜNCEL

19 Mayıs mesajları Atatürk'ün unutulmaz sözleri resimli

19 Mayıs mesajları deyince akıllara Mustafa Kemal Atatürk'ün unutulmaz sözleri gelir. 19 Mayıs mesajlarını Atatürk'ün en güzel sözleriyle birlikte sizler için derledik. En güzel 19 Mayıs mesajları anlamlı sözler resimli detaylarla internethaber.com'da.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor. Sevdiklerinizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak, bir ulusun 19 Mayıs 1919'da yeniden dirilişinin hikayesini hatırlamak isteyenler için en güzel 19 Mayıs mesajlarını derledik. 19 Mayıs mesajlarında Atatürk'ün en güzel 19 Mayıs sözlerini kullanmak isteyenler detaylara haberimizden ulaşabilirler. Mustafa Kemal Atatürk'ün en güzel 19 Mayıs sözlerinin yanı sıra resimli 19 Mayıs mesajlarıyla facebook ve instagram'dan da paylaşımlarda bulunabilirsiniz. 19 Mayıs mesajları Atatürk'ün en anlamlı sözleri ve resimli 19 Mayıs mesajları internethaber.com'da. 

19 Mayıs mesajları Atatürk'ün unutulmaz 19 mayıs sözleri 9 Mayıs mesajlarını Atatürk'ün en güzel sözleriyle birlikte sizler için derledik. En güzel 19 Mayıs mesajları anlamlı sözler resimli detaylarla internethaber.com'da.

"Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz... benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

"Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak."

19 mayıs mesajları resimli facebook

"Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir."

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."

atatürk 19 mayıs mesajları
"Rica ile, merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır."

"Ben Samsun’u ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsun’luların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık ; ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti..."

19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.

Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik.

Yorumlar 5 yorum