BIST 4.581
DOLAR 19,97
EURO 21,38
ALTIN 1.249,93
HABER /  GÜNCEL

16 yıl sonra kafatası bulundu!

Bursa'da 5 ay önce balıkçıların serpmesine takılan kafatasının, 16 yıl önce kaybolan 23 yaşındaki Seyfettin Altın’a ait olduğu belirlendi.

Abone ol

Mustafakemalpaşa'ya bağlı Hacıali köyünden 30 Mart 1996 tarihinde, 8 kilometre ilerdeki Çardakbelen köyünde oturan sevgilisi Recebiye Karakuzu ile buluşmaya giden Seyfettin Altın, arkadaşları tarafından gece saat 23.00 sıralarında köy girişinde bırakıldı. Yaklaşık 24 saat sonra eve dönmediği fark edilen Altın'ın, sevgilisi Recebiye Karakuzu'yu kaçırdığı için dönmediği düşünüldü. Daha sonra ifadesine başvurulan Karakuzu'nun, Seyfettin Altın'ın o gece hiç gelmediğini söylemesi üzerine Hacıali köylüleri genci aramaya başladı.

Ancak yapılan tüm arama ve yürütülen soruşturmalardan bir sonuç alınamadı.

Balıkçı ağına takıldı
5 ay önce Yamanlı köyü yakınlarında Kirmasti deresinde balık avlayan balıkçıların serpmesine bir kafatası takıldı. Durumun haber verilmesi üzerine jandarma tarafından alınan kafatası incelenmek üzere laboratuvara gönderilirken, 16 yıl önce kaybolan Seyfettin Altın'ın ailesinden de kan örnekleri alındı. Yapılan inceleme sonucu kafatasının Seyfettin Altın'a ait olduğu belirlendi