BIST 1.776
DOLAR 12,37
EURO 14,01
ALTIN 713,05
HABER /  GÜNCEL

Evinde bomba bulunan başkan serbest

Evinde zaman ayarlı 3 bomba bulunan BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak, bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Abone ol

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde, evinde yapılan aramalar sırasında her biri 2.5 kilogram olan 3 adet zaman ayarlı bomba bulunan BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak, bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü olan 15 Şubat olayları nedeniyle Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde operasyon başlatan polis, bu kapsamda BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak'ın evinde 16 Şubat tarihinde arama yaptı. Yapılan aramalar sonrasında, her biri 2.5 kilo halinde olmak üzere 3 adet zaman ayarlı bombadan oluşan toplam 7.5 kilogramlık tahrip gücü yüksek patlayıcı bulundu. Bomba üzerinde yapılan ilk incelemede içine yüksek güçte patlayıcı madde ile 5x5 ebadlarında ve küp biçiminde 200 metal parça yerleştirildiği tespit edilmişti.Bombaların üzerine 'Başarılar' anlamına gelen Kürtçe olarak, 'Serkeftin' yazılı not bulan polis, BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak ve ağabeyi Derviş Cabadak'ı gözaltına almıştı. Emniyette sorgulamaları tamamlanan Cabadak kardeşler, bugün Nusaybin Adliyesi'ne çıkarıldı. Savcılıkta ifade veren Cabadak kardeşlerden Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak, Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakılırken, ağabey Derviş Cabadak, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi mahkemede ifadesi alınan Derviş Cabadak, terör örgütü üyesi adına evinde patlayı madde ve bomba bulundurmak suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Belediye Başkan Yardımcısı Saliha Cabadak, Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakıldıktan sonra Hükümet Konağı önünde kalabalık bir partili gurubu tarafından karşılandı. Partililer, serbest kalan Cabadak'a sarılarak sevgi gösterisinde bulundu.

BDP İlçe Başkanı Ayten Kahraman Cabadak'ın bırakılmasından sonra hükümet konağı önünde bir açıklama yaparak, Belediye Başkan Yardımcımız Saliha Cabadak'ın suçsuz olduğunu biliyorduk. Bu gibi baskınlar daha önceden tespit edilerek, suçu sabit olan zanlıların gözaltına alınması gerekir. Basında, 'bombacı başkan' başlıklı çıkan haberleri yapan medya kuruluşlarını da kınıyorum dedi. Yapılan konuşmadan sonra Başkan Yardımcısı Cabadak, ve partililer olaysız bir şekilde dağıldı

ÖNCEKİ HABERLER
Braga 3 attı, PSV 3 yedi
Braga 3 attı, PSV 3 yedi
Bitcoin yatırım yapmayı öğrenin
Bitcoin yatırım yapmayı öğrenin
Gürsel Tekin o iddiayı doğruladı
Gürsel Tekin o iddiayı doğruladı
ABD'de, müslüman öğrencilere gözaltı
ABD'de, müslüman öğrencilere gözaltı
35 KCK tutuklusu serbest bırakıldı
35 KCK tutuklusu serbest bırakıldı
Beşiktaş'ta yeni dönem başlıyor
Beşiktaş'ta yeni dönem başlıyor
3 gün sonra askere gidecekti
3 gün sonra askere gidecekti
Kaçak çay operasyonu
Kaçak çay operasyonu
Federasyon başkanlığına bir aday daha
Federasyon başkanlığına bir aday daha
Hapishanede isyan. 40 ölü!
Hapishanede isyan. 40 ölü!